طراحی موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک امروزه به یکی از پرطرفدارترین و موثرترین روش ها در تولید محتوای تصویری تبدیل شده است.

بدلیل ویژگی های بصری گرافیک موشن، آموزش و تبلیغات از این طریق برای مردم بسیار جذاب است چون بیشتر آنها ترجیح می‌دهند از طریق صدا و تصویر ارتباط برقرار کرده و یاد بگیرند تا متنی آموزشی یا تبلیغاتی را مطالعه کنند.

کسب و کارها از این روش برای معرفی خود به بازار هدف استفاده کرده‌اند و نتایج شگفت انگیزی هم کسب کرده‌اند چرا که موشن گرافیک با سرعتی مناسب و به ساده ترین شکل ممکن پیام را مخاطب منتقل می‌کند و این باعث می‌شود که مخاطبان شما از هر قشر و با هر میزان اطلاعات و سلیقه پیام محصول شما را به درستی دریافت کنند.

از مزایای مهمی که طراحی موشن گرافیک دارد می‌توانیم به :

کمتر بودن هزینه‌های ساخت آن نسبت به سایر روش ها، فضاسازی زیبا و ساده و دقیق آن که برای عموم مردم مورد استفاده است و همچنین کاربردی بودن و به روز بودن این روش اشاره کرد.

موشن گرافیک چیست ؟

موشن گرافیک، گرافیک موشن یا تصویر طراحی شده‌ی متحرک نوعی تکنیک برای به حرکت درآوردن تصاویر وکتور است که معمولا به منظور آموزش و تبلیغات ساخته می‌شود.

مقاله موشن گرافیک چیست؟

ویژگی موشن گرافیک خوب

ویژگی‌های یک موشن گرافیک خوب

ایده‌ی اصلی که یک موشن گرافیک را براساس آن طراحی می‌کنیم، اولین و مهم ترین بخش کار ماست چرا که از روی این ایده سناریو و داستان مان را طراحی می‌کنیم. برای طرح این ایده ابتدا باید مخاطب خود را مشخص کرده و درک دقیقی از حالات و روحیات او داشته باشیم و سپس مشخص کنیم که کارتان قرار است کارتونی باشد یا رئال (واقعی) و بعد با توجه به آنها ایده را طراحی کنیم.

بعد از آن سناریو یا فیلمنامه‌ را از روی ایده ‌ی کار می‌نویسیم. در نوشتن سناریو باید به چند چیز دقت کنیم: اولا اینکه با زبان تخصصی آن محصول و کاربران هدف صحبت کند. بدلیل اینکه طراحی موشن گرافیک در صنایع مختلف انجام می‌گیرد باید حتما این موضوع را در نوشتن در نظر داشته باشیم که ادبیات صحیح و مناسب آن صنعت را بکار بگیریم تا در دید مشتریان هم حرفه‌ای جلوه کنیم و هم مورد اعتماد آنها واقع شویم. خلاقانه و هدفمند بودن هم از ویژگی هایی هستند که یک سناریوی موشن گرافیک خوب باید داشته باشد.

سومین مورد از ویژگی های  یک موشن گرافیک خوب، داشتن فضای سازی مناسب یا همان استوری برد است. در واقع استوری برد فضایی است که داستان خود را در آن اجرا می‌کنیم. محیطی که با تصاویر و کارهای گرافیکی و شخصیت‌هایی که قرار است در داستانمان ایفای نقش کنند و همچنین صداهای مختلفی که برای استفاده در این کار تولید شده اند، طراحی شده و تمام اینها را در بر می‌گیرد. برای داشتن یک استوری برد خوب باید به ترکیب رنگها و هم خوانی تصاویر با یکدیگر و فضای داستان با شخصیت ها و قرارگیری مناسب صداها توجه کنیم.

ویژگی موشن گرافیک خوب
تاثیر موشن گرافیک در تبلیغات کسب و کارها

تاثیر موشن گرافیک در تبلیغات کسب و کارها

اگر اصل سادگی و انتقال سریع اطلاعات را در موشن گرافیک کنار بگذاریم، از بهترین تاثیرات آن بهبود سئوی وبسایت شما خواهد بود. جذابیت موشن گرافیک، کاربران را در وبسایت شما نگه داشته و همین ماندگاری باعث خواهد شد که موتورهای جستجو سایت شما را شناسایی کرده و رتبه‌ی خوبی به تولید محتوا آن بدهند. رتبه‌ی سئوی خوب هم که به راحتی باعث افزایش ترافیک و در نتیجه فروش هرچه بهتر محصول شما خواهد شد.

همچنین از خوبیهای این روش تولید محتوا این است که می‌توانید موشن گرافیکهای خودتان را در انواع رسانه ها و شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید. پر مخاطب بودن این رسانه باعث می‌شود ک افراد بیشتری شما را دیده و با دنبالتان کنند.

سفارش طراحی موشن گرافیک توسط می چند

سوالات متداول

آیا موشن گرافیک های می چند مخاطب پسند هستند؟

بله البته. می چند با هدف قرار دادن موضوع و مخاطب مورد نظر شما در تولید، گرافیک موشن هایی پر بیننده و مطابق سلیقه‌ی مشتریان امروزی طراحی می‌کند.

آیا موشن گرافیک های می چند قابلیت به اشتراک گذاری دارند؟

بله حتما. تمامی موشن گرافیک های تولید شده توسط می چند با فرمت‌هایی هستند که قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و وبسایت را خواهند داشت.

فضای طراحی شده در موشن گرافیک تولیدی می چند چگونه است؟

گرافیک و فضای اصلی موشن گرافیک که داستان در آن اتفاق می‌افتد، بسیار جذاب، به روز و با کیفیت با جلوه‌های بصری مخاطب پسند توسط تیم طراحی حرفه‌ای می چند طراحی خواهند شد.

چه مدت طول می‌کشد تا موشن گرافیک های تولیدشده توسط می چند تحویل مشتری داده شود؟

با توجه به نوع پروژه متغیر است، اما سعی می‌شود با کیفیت ترین موشن گرافیک را در اولین فرصت به دست شما برسانیم.

آیا موشن گرافیک ‌های می چند دارای کارکتر(شخصیت داستانی) هستند؟

می چند بنا به خواست و سلیقه‌ی شما می‌تواند به طور اختصاصی، کارکتر برند شما را طراحی کند و در موشن گرافیک های تبلیغاتی شما قرار دهد.

ویدیو موشن تبلیغاتی پیج آشپزی سعیده

ویدیو موشن تبلیغاتی پیج تبلیغات آسان

آموزشگاه طراحی و نقاشی چهره پردازان

موشن گرافیک های تبلیغاتی آموزشگاه طراحی و نقاشی چهره پردازان

مرکز مشاوره راهکار

ویدیو موشن تبلیغاتی مشاوره مجازی راهکار

دیدن تمامی نمونه کار های موشن گرافیک