طراحی انیمیشن تبلیغاتی

پویا نمایی یا انیمیشن یا تصویر متحرک، جان بخشیدن به تصاویر و شخصیت‌هاست. والت دیزنی که پرچم دار و به نوعی خالق صنعت پردرآمد انیمیشن سازی است، بهترین خاطرات کودکی مان را ساخته است. داستان زندگی پرنس‌ها و شاهزاده‌های این شرکت، انقلابی نو در قصه گویی را پدید آورد و بعد از آن شاهکار پیکسار داستان اسباب بازی ۱ که اولین انیمیشن پر طرفدار سه بعدی شد و دنیای رویایی کارتونها را به دنیای واقعی نزدیکتر کرد.

امروزه صنعت انیمیشن چنان پیشرفت کرده که مردم در هر قشر و هر رده‌ی سنی که باشند به فیلمهای کارتونی علاقه نشان می‌دهند.

در واقع پویا نمایی که زیر مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از تولید محتوای تصویری است به یکی از جذاب ترین و موثرترین روش ها برای انتقال پیام تبدیل شده است.

ماجراهای شرک و خرش را به یاد آورید که چطور این غول سبز بداخلاق، زندگی در اجتماع و در نهایت همسر و پدر یک خانواده بودن را یاد می‌گیرد یا داستان من شرور که در همین مضمون حفظ خانواده و فرزند ساخته شده یا داستانهایی نظیر فروزن، شجاع و موآنا که دخترهایی را نشان می‌دهند که به شکلی مستقل سرنوشت خود را در دستانشان گرفته‌اند و برایش می‌جنگند یا پاتریک و باب اسفنجی که نمایش یک دوستی محکم و وفادارانه هستند.

اینها نمونه‌های کوچکی از جهان پر از شگفتی انیمیشن هستند. اما این صنعت جذاب تنها در بخش فیلم‌های سینمایی فعالیت نمی‌کند بلکه تولید محتوای تصویری به روش پویانمایی در بخش تبلیغات گامی موثر برای رسیدن به موفقیت در بازاریابی دیجیتال می‌باشد.

تاثیر انیمیشن در تبلیغات کسب و کارها

انسان پر مشغله‌ی دنیای امروز در حالی که به دنبال یادگیری در عین سرگرم شدن است اما وقت چندانی برای این موضوع نمی گذارد در اینجا هنر تصاویر متحرک به میدان می آیند تا بهترین و سریع ترین و جذاب ترین شکل ممکن این خواسته ی انسان را برآورده کنند از این رو طراحی انیمشین های تبلیغاتی یکی از موثرین راهها برای جلب توجه مشتریان و مخاطبان مورد نظر شما هستند.

شما می‌توانید در قالب یک داستان جالب و طنزگونه توسط کارکترها و شخصیتهایی خیالی و مختص به شرکت خودتان، پیام محصولتان را به بینندگان انیمیشن تبلیغاتی خود منتقل کنید.

اینکار باعث می‌شود که نه تنها در چشم آنها بسیار جذاب و دوست داشتنی ظاهر شوید بلکه با قصه گویی و داستان پردازی مستقل اعتماد آنها را هم جذب خواهید کرد چون انیمیشن بدلیل شکل فیزیکی ای که دارد با روح و احساسات انسانها ارتباط برقرار می‌کند.

همچنین از دیگر دلایل اثر گذاری خوب انیمیشن بر تبلیغات امکان اشتراک گذاری آسان در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ویدیویی است که این روزها مخاطبان فراوانی دارد و گستره‌ی بینندگان محصول شما را زیاد خواهد کرد.

داستان خودتان را بگویید

یکی از کارهایی اولیه و مهم در ساخت انیمیشن مخصوص برند خودتان، سناریو یا فیلمنامه‌ای است که انیمیشنتان را برآن اساس می‌خواهید بسازید که باید در نوشتن آن در حالی که سلیقه‌ی خود را اعمال می‌کنید، به اصل خاص بودن و پرسونای مخاطب حتما توجه داشته باشید.

شخصیت و کارکتر ویژه‌ی برند خودتان را بسازید

می‌دانید چرا مردم با شخصیت‌های کارتونی راحت‌تر و بهتر از شخصیتهای درون فیلمهای واقع گرا ارتباط برقرار می‌کنند؟

بدلیل سادگی در طراحی کارکترهای کارتونی، مردم به راحتی می‌توانند خود را به جای آنها گذاشته و با آنها همزاد پنداری کنند. به همین خاطر داشتن یک شخصیت خاص که داستان برند شما را گفته و به نوعی نماینده‌ی شرکت شما باشد در حالی که ماجراهایی برایش اتفاق می‌افتد، این امکان را به مخاطبتان می‌دهد که خود را درون داستان محصول شما قرار داده و نیاز به خرید از شما را در خود احساس کند.

ایجاد داستان‌های دنباله دار

ایجاد داستان‌های دنباله دار جذاب و جالب باعث می‌شود که مخاطبان علاقه مند به پیگیری ماجراهای محصول و کارکترهای برند شما شوند، در نتیجه اینکار یک نوع وفاداری را بوجود می‌آورد که اگر به خوبی رویش کار شود، منجر به فروش شگفت انگیز برای شما خواهد شد.

تفاوت انیمیشن ها

انواع انیمیشن

انیمیشن ها براساس نرم افزارهایی که آنها را  می سازند و نوع نمایش تصاویر انواع مختلفی دارند که به ۵ گروه انیمیشن دو بعدی، انیمیشن سه بعدی، موشن گرافیک، استاپ موشن و انیمیشن سنتی تقسیم می‌شوند که هرکدام با ابزارهای مخصوص به خود و براساس علایق و خواسته‌ی سازنده ساخته می‌شوند.

در این بین برای تبلیغات بیشتر از سه نوع انیمیشن دو بعدی، انیمیشن سه بعدی و موشن گرافیک در ویدیو مارکتینگ استفاده می‌شود.

سفارش طراحی انیمیشن تبلیغاتی توسط می چند

سوالات متداول

آیا انیمیشن‌های تولید شده توسط می چند به صورت داستانی طراحی می‌شوند؟

بله شما می‌توانید با تولید انیمیشن توسط می چند داستان مخصوص و دلخواه خود را روایت کنید.

آیا در انیمشن‌های تولیدی می چند از شخصیت‌های داستانی جدید استفاده می‌شود؟

بله. براساس درخواست، سیلقه و انتخاب شما می چند شخصیت ‌های داستانی مخصوص خودتان را ایجاد می‌کند.

آیا انیمیشن‌های داستانی تولید شده توسط می چند به صورت دنباله دار ساخته می‌شوند؟

بله در صورت درخواست شما می چند با ایجاد ماجرایی جذاب و دنباله‌دار، محبوبیت برند شما را افزایش خواهد داد.

گرافیک انیمیشن‌های تولیدی می چند چگونه است؟

گرافیک انیمیشن ارائه شده توسط می‌چند بسیار جذاب، به روز و با کیفیت بوده و با انتخاب شما به صورت دو بعدی یا سه بعدی طراحی و ساخته می‌شود.

چه مدت طول می‌کشد تا انیمیشن های تبلیغاتی تولیدشده توسط می چند تحویل مشتری داده شود؟

با توجه به نوع پروژه متغیر است، اما سعی می‌شود با کیفیت ترین انیمیشن تبلیغاتی را در اولین فرصت به دست شما برسانیم.

آیا انیمیشن‌های تبلیغاتی می چند قابلیت به اشتراک گذاری دارند؟

بله حتما. تمامی انیمیشن‌های تبلیغاتی تولید شده توسط می چند با فرمت‌هایی هستند که قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و وبسایت را خواهند داشت.