تولید موسیقی اختصاصی

برای همگی ما تا به حال اتفاق افتاده است که با شنیدن آهنگی خاص یاد خاطره‌ای برایمان زنده شود یا زمانی که احساسات خاصی مثل غم یا خوشی داریم یک موسیقی ویژه را گوش می‌کنیم یا در دورهمی های مختلفی که برگزار می‌کنیم کالکشنهای محبوبمان را گذاشته و کنار دوستمان از آن لذت می‌بریم.

دلیل این موضوعات بسیار واضح است. چون موزیک با روح انسان ارتباط برقرار می‌کند.

تنوع و گستره‌ی جهان موسیقی آنقدر زیاد است که نه تنها به یک گروه یا جامعه ی خاص مربوط نمی‌شود بلکه تبدیل به پلی برای ارتباط و انتقال فرهنگ جوامع به یکدیگر شده است و هر قشر با هر سلیقه‌ای می تواند موسیقی مورد علاقه‌ی خودش را انتخاب کند.

جذابیت این تفاوت سلیقه را می‌توانید در انیمیشن زیبای ترول۲ ببینید که چگونه انواع موسیقی ها باعث پیوند و ارتباط موثر افراد با یکدیگر می‌شوند.

 اما صحبت از فیلم و تلویزیون شد. مطمئنا طرفداران سری فیلمهای هری پاتر هرجا که باشند با شنیدن موسیقی تیتراژ بینظیر آن به وجد خواهند آمد یا آهنگ تبلیغاتی شرکتهای ال جی یا سامسونگ ، خریداران این محصولات را یاد برند مورد اعتمادشان خواهد انداخت.

شروع یک شرکت مستقل نیازمند تبلیغات مستقل به خود نیز هست. وقتی شما یک تیزر یا پادکستی تبلیغاتی مربوط به کسب و کار خودتان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، با مخاطبتان را بوسیله‌ی هنر ارتباط برقرار می‌کنید و این تاثیر تولید محتوا را در امر تبلیغات و بازاریابی نشان می‌دهد.

حال اگر یک موسیقی یا موزیک مانند لوگوی شرکت شما اختصاصی باشد نه تنها اعتبار برند شما را افزایش می‌دهد بلکه شما را در ذهن مشتریانتان ثبت خواهد کرد.

نمونه‌های موسیقی برند معروف :

توجه : نمونه های زیر از سری نمونه کار های می‌چند نمی‌باشد.

از موسیقی اختصاصی در چه مواردی می‌توانیم استفاده کنیم؟

از موسیقی اختصاصی در چه مواردی می‌توانیم استفاده کنیم؟

طراحی موسیقی اختصاصی می‌تواند در بسیاری موارد معرف برند شما باشد.

به طور مثال زمانی که یک مشتری با شرکت شما تماس تلفنی برقرار می‌کند، در زمانی که در حالت انتظار قرار دارد، موسیقی اختصاصی شما می‌تواند در عین سرگرم کردن او در ذهنش ماندگار شود.

از دیگر موارد استفاده‌ی موسیقی اختصاصی در تبلیغات بین همایش‌ها و رویداد‌هاست که برندینگ شما را به طور زیبایی معرفی می‌کنند. اما ساده ترین و بهترین روش برای نمایش موسیقی اختصاصی خودتان در شروع، پایان و یا مابین پادکست های آموزشی و تبلیغاتی شرکتتان است.

همچنین می‌توانید مانند شرکتهایی نظیر ایرانسل و همراه اول از یک لوگوی صدای حدودا ۵ ثانیه‌ای استفاده کنید. این نوع از موسیقی تکه آهنگی کوتاه است که معمولا در پایان ویدیوی تبلیغاتی پخش می‌شوند و معرف برندینگ شما خواهد بود.

از موسیقی اختصاصی در چه مواردی می‌توانیم استفاده کنیم؟
موسیقی برندینگ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

موسیقی برندینگ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در ابتدا شما باید با معماری برند خود کاملا آشنا باشید. یعنی بدانید شرکت شما به چه منظوری شکل گرفته و قرار است به کدام مسیر هدایت شود که اگر پایه ریزی این سیستم به درستی انجام شده باشد مشتریان به راحتی می‌توانند خصوصیات برند شما را با سایر برندها مقایسه کنند.

سپس باید حال و روحیات مشتریان خود را نیز شناسایی کنید. آن دسته از افرادی که محصولات شما را خریداری خواهند کرد از چه قشری خواهند بود؟ آیا محصولی برای فروش به کودکان دارید؟ یا کالایی که زوجهای جوان خریدار آن هستند؟ آیا برای مردم آسیا و خاور میانه قرار است موسیقی بسازید یا ساکنان اروپا و غرب نیز مخاطبان شما خواهند بود؟ مطمئنا هریک از این گروه ها موسیقی خاصی را می‌پسندند.

تسلط کافی به این دو مورد یعنی ویژگیهای ساختاری برندتان و علایق مشتری‌های مورد نظرتان ویژگیهای موسیقی برندینگ یا لوگوی صدای شرکت شما را مشخص خواهند کرد.

همچنین یکی از مهمترین مواردی که حتما باید در طراحی موسیقی اختصاصی در نظر داشته باشید، همین واژه‌ی اختصاصی بودن آن است چرا که کار کپی نه تنها کیفیت کارشما را پایین خواهد آورد بلکه به اعتبار و اعتماد سازی برندتان هم ضربه خواهد زد.

سفارش ساخت موسیقی اختصاصی توسط می چند

سوالات متداول

می چند در طراحی موسیقی اختصاصی با چه کسانی همکاری می‌کند؟

می چند با همکاری هنرمندان از سراسر کشور بهترین و حرفه‌ای ترین موسیقی اختصاصی را برای برند شما طراحی خواهد کرد.

می چند در موسیقی اختصاصی از چه نوع آلات موسیقی استفاده می‌کند؟

استفاده از انواع آلات موسیقی براساس انتخاب و سلیقه‌ی شما خواهد بود.

موسیقی اختصاصی می چند از چه استانداردهایی پیروی می‌کند؟

تمامی تولیدات ارائه شده توسط می چند هماهنگ با استاندارد های ملی و فرهنگی ایران خواهد بود.

آیا موسیقی اختصاصی می چند قابلیت به اشتراک گذاری دارد؟

بله حتما. تمامی موزیک‌های ارائه شده توسط می چند با فرمت‌هایی هستند که قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و وبسایت را خواهند داشت.

چه مدت طول می‌کشد تا موسیقی اختصاصی تولیدشده توسط می چند تحویل مشتری داده شود؟

با توجه به سبک موسیقی و شناسایی پرسونا این زمان متغیر است.