طراحی اینفوگرافیک

تصاویر از دیرباز پلی ارتباطی بین انسان و محیط اطرافش بوده‌اند که قوه بینایی در این ارتباط نقش اصلی را ایفا می‌کند.

در واقع بیشترین ادراک ما از محیط بر می‌گردد به تمام چیزهایی که با چشم خود مشاهده گر آن هستیم. در اینجا مغز ما با دریافت اطلاعات از چشمها و تحلیل آنها، پیام را به ما منتقل می‌کند و حافظه تصویری ما آن را به یاد می‌سپارد در نتیجه در ذهنمان ماندگار می‌شود.

به همین دلیل است که سالهاست که برای آموزش از کنار هم قرار دادن عکس و متن استفاده می‌شود. اما در دنیای امروزی که علم و تکنولوژی هر لحظه در حال تغییر است، نیاز به یادگیری و به روز بودن امری اجتناب ناپذیر است. از طرفی مشغله‌های ذهنی و کاری انسان امروزی این اجازه را نمی‌دهد که وقت خود را تماما برای یادگیری تخصصی همه‌ی امور صرف کند. در اینجا اینفوگرافیک ها به کمک انسان می‌آیند.

اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک در واقع مجموعه‌ای از تصاویر است که شامل نمودارها، دیاگرام‌ها، عکسهای گرافیکی، نقشه‌ها و … می‌شوند که درون خود اطلاعاتی را به صورت متن و تصویر گنجانده‌اند و به راحتترین و ساده ترین و سریع ترین شکل ممکن پیام این داده‌ها را منتقل می‌کنند.

اینفوگرافیک

تاثیر طراحی اینفوگرافیک در کسب و کارها

اینفوگرافیک ها که خود زیر مجموعه‌ای از تولید محتوای گرافیکی هستند که بدلیل طراحی جامعی که دارند، محتوای مورد نظر را به درستی و با سرعت مناسب همراه جلوه‌های بصری جذاب در ذهن مخاطب ثبت می‌کنند.

در نتیجه مخاطب که با دیدن اینفوگرافیک هم سرگرم شده هم در کمترین زمان اطلاعاتی مفید کسب کرده است، تمایل به اشتراک گذاری آن با دیگران می‌کند و از آنجایی که اینفوگرافیک ها طوری طراحی می‌شوند که بستر لازم را که همان شبکه‌های اجتماعی و اینترنت و وب سایتها هستند، را برای این باز نشر دارند، تبدیل به یک روش موثر برای تبلیغات می‌شوند.

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار برای معرفی و ارتباط با مخاطبان مورد نظر خود نیازمند ادبیات و روشهای به روز هستید. اینفوگرافیک به شما کمک می‌کند تا خود را به جای مشتریانتان بگذارید و از دریچه‌ی چشم آنها، تجارت خود را دیده و تجزیه و تحلیل کنید و سپس با به بهترین شیوه با آنها به تعامل بپردازید.

ارتباط موثر با مخاطب سبب ایجاد حس اعتماد و وفاداری آنها به شما خواهد شد و این رکن اصلی در شروع بازاریابی برای محصولتان است. حال که مخاطب، شما را به عنوان یک کسب و کار حرفه‌ای شناخته، جسارت به خرج داده و جز مشتریانتان خواهد شد.

اینفوگرافیک
ویژگی های یک اینفوگرافیک

ویژگی های یک اینفوگرافیک حرفه‌ای

یک اینفوگرافیک خوب مخاطب محور است. یعنی مخاطبی را که قرار است با او تعامل داشته باشد را به درستی شناسایی کرده است. آیا جز مدیران ارشد یک شرکت هستند یا کادر اجرایی آن هستند یا این اطلاعات قرار است برای عموم مردم نمایش داده شود؟ مخاطب آن کودک و نوجوان هستند یا تمامی گروه‌های سنی را شامل می‌شود؟

از دیگر ویژگی‌‌های مهم یک اینفوگرافیک خوب، پرداختن به موضوعات جذاب و کلیدی ای است که مخاطبان خواهان آن هستند. در واقع اشراف به اینکه در حال حاضر چه موضوعی دغدغه‌ی ذهنی مخاطب من است و من چگونه از این طریق می‌توانم با او ارتباط برقرار کنم.

شاخصه‌ی دیگری که می‌توانیم برای یک اینفوگرافیک حرفه‌ای بیان کنیم، مستند سازی اطلاعات از طریق نمایش آمارها و نمودارها و دیاگرامها است که شما را متخصص در زمینه‌ی کاری خود نمایش خواهد داد.

همچنین در کنار تمام اینها باید توجه داشت که مهم ترین عامل تشکیل دهنده‌ی یک اینفوگرافیک که تصاویرش هستند باید در رنگ، طراحی و اندازه  و کیفیت متناسب با مخاطب و موضوع آن باشند. به طور مثال برای طراحی یک اینفوگرافیک تجاری از رنگهای مرتبط با آن صنعت خاص و به طور محدود باید استفاده شود و تصاویر هم بهتر است تخصصی انتخاب شوند. اما وقتی درمورد یک بازی رایانه‌ای اینفوگرافیک می‌سازیم می‌توانیم از تصاویر کارتونی یا کارکترهای خود بازی با مجموعه‌ای از رنگهای جذاب برای جلب توجه مخاطب استفاده کنیم.

سفارش طراحی اینفوگرافیک توسط می چند

سوالات متداول

آیا اینفوگرافیک های طراحی شده توسط می چند مخاطب پسند هستند؟

می‌چند با تمرکز روی این که مخاطب هدف شما از چه نوع اطلاعات و موضوعاتی خوشش می‌آید، اینفوگرافیک‌هایی مخاطب پسند را برای شما طراحی خواهد کرد.

می چند در طراحی اینفوگرافیک از چه منابعی استفاده می‌کند؟

اینفوگرافیک های طراحی شده توسط می‌چند، از روی منابع و ماخذ معتبر اطلاعات خود را به مخاطبان ارائه می‌دهد که این باعث می‌شود که اعتماد کاربران به شما افزایش یابد.

اینفوگرافیک های می چند، چه موضوعاتی را پوشش می‌دهند؟

این اینفوگرافیک‌ها حاوی موضوعاتی با جنبه‌ها و زوایای مختلف هستند که براساس نیاز  جامعه‌ی روز و همچنین مرتبط با کسب و کار شما طراحی شده‌اند.

گرافیک، اینفوگرافیک‌های می چند چه ویژگی‌هایی دارد؟

اینفوگرافیک‌های طراحی شده توسط می چند حاوی تصاویری حرفه‌ای، اختصاصی با جلوه‌های بصری جذاب هستند که نمایش زیبایی از برندینگ شما خواهند بود.

چه مدت طول می‌کشد تا اینفوگرافیک طراحی شده توسط می چند تحویل مشتری داده شود؟

با توجه به حجم پروژه شما این زمان متغیر است، اما سعی می‌شود که بهترین طرح در کمترین زمان ممکن به شما تحویل داده شود.