طراحی شخصیت کارتونی

شخصیت‌های کارتونی، همراه همیشگی ما از دوران کودکی تا به امروزه بوده‌اند. انیمیشن‌های زمان کودکی خود را به یاد آورید. ما با شخصیتهای آنها نه تنها همزاد پنداری  می کردیم بلکه بعضی از آنها را مانند بخشی از اعضای خانواده خود یا دوستانمان دوست می داشتیم.

تصاویر با حافظه‌ی تصویری انسان در ارتباط مستقیم هستند، به همین دلیل است که شخصیتهای کارتونی همواره در خاطر ما ماندگار شده اند.

طراحی شخصیت کارتونی که زیر مجموعه‌ای از تولید محتوای گرافیکی محسوب می‌شود امروزه جایش را در امر تبلیغات نیز باز کرده است و شرکتها با طراحی کارکتر تبلیغاتی سعی در ماندگار ساختن خود در ذهن مشتریانشان دارند.

در واقع کارکتر تبلیغاتی یک شخصیت کارتونی و ساخته ی ذهن انسان است که در جهت تعامل بهتر و بیشتر یک کسب و کار با مخاطبانش ساخته می‌شود.

یک برند به وسیله‌ی کارکتر تبلیغاتی می‌تواند تاثیر گذاری خود را بر روی عموم مردم افزایش دهد و همچنین بر کیفیت کارش بیافزاید. بازاریابی درست امری مهم در به موفقیت رسیدن کسب و کارهاست و طراحی شخصیت کارتونی می‌تواند به این امر کمک فراوانی کند و با هویت بخشیدن به برند آن را در نظر مشتریانش منحصر به فرد نمایش می‌دهند.

ویژگی‌های یک کارکتر تبلیغاتی موثر

برای داشتن یک کارکتر تبلیغاتی موثر باید نمونه های مهمی را رعایت کنید. در ادامه با ویژگی های مهمی که باید در طراحی کارکتر تبلیغاتی مورد نظر داشته باشید را مورد بررسی قرار می‌دهیم. همچنین در نظر داشته باشید که گروه می‌چند تمامی این ویژگی ها را در طراحی شخصیت های خود مورد توجه قرار می‌دهد.

کاراکتر ساده

ساده باشد

رعایت اصل سادگی در طراحی یک کارکتر تبلیغاتی خوب بسیار مهم است. دلیل آن هم این است که هرچه شخصیت شما ساده تر خلق شود در برقراری ارتباط بهتر و بیشتر با مخاطبان موفق تر خواهد بود بدلیل اینکه مردم خیلی راحت تر می‌توانند خود را جای آن کارکتر قرار بدهند و با او در سفر تجارت شما همراه شوند و این موجب می‌شود، آنها خود را بخشی از جریان کسب و کار شما ببینند و در نتیجه این همبستگی، همراه شما در فرآیند فروش خواهند شد. رعایت اصل سادگی یعنی کارکتر در عین حال که طوری طراحی می‌شود که پیام شرکت را به خوبی منتقل کند اما جزئیات واقع گرایانه کمتر در آن دیده شود.

کاراکتر ساده
کاراکتر خلاقانه

خلاقانه و اغراق شده باشد

یک کارکتر تبلیغاتی موثر باید طوری طراحی شده باشد که هم برای مخاطبان قابل تصور باشد و هم با جذابیت های بصری و غیر واقعی خود در دل آنها جا باز کند. بدین گونه که نیازی نیست حتما در طراحی اینگونه شخصیت ها حتما تمام ویژگیهای آنها در دنیای واقعی رعایت شود. این کارکترها می‌توانند دستها و پاهایی عجیب و غریب داشته باشند یا از موجودات بی جانی باشند که دارای ویژگی های انسانی شده اند یا می‌توانند حیوان‌هایی باشند که از لباس و اشیای دنیای انسان‌ها استفاده می‌کنند.

شخصیت خاص

خاص و منحصر به فرد باشند

شخصیت کارتونی که از قراری در تبلیغات استفاده می‌شود باید در عین اینکه بر اساس سلیقه و پرسونای مخاطبانش طراحی می‌شود نباید کپی از کارکتر کسب و کاری دیگر یا حتی بیرون آمده از یک انیمیشن پر مخاطب باشد. شما قرار است با این کارکتر برند سازی کنید و همچنین این شخصیت قرار است هویت برند شما باشد پس این موضوع خیلی مهم است که کارکتر خلق شده منحصرا برای کسب و کار شما طراحی شده باشد.

شخصیت خاص

داستان شخصی خودش را داشته باشد

وقتی صحبت از یک شخصیت می‌کنیم یعنی چیزی در زمان و مکان زندگی کرده یا می‌کند و موجودیت دارد. پس دارای یک گذشته، حال و آینده می‌باشد. کارکتر برند شما هرچند که تبلیغاتی است اما داستان باید داستان شخصی خودش را هم روایت کند. اینکه تا به حال چه ماجراهایی را پشت سر گذاشته تا به این ویژگی‌های شخصیتی رسیده و در حال حاضر مشغول چه کاری ست و یا در آینده چه برنامه‌ای دارد. همه‌ی این‌ها باعث می‌شود که مخاطب با برند شما همراه شده و این حس اعتماد و علاقه و وفاداری با کسب و کار شما ماندگار شود. و نتیجه‌اش در نهایت ماندگاری خودتان خواهد بود.

سفارش طراحی شخصیت کارتونی توسط می چند

سوالات متداول

می چند در طراحی شخصیت کارتونی تبلیغاتی به چه نکاتی توجه دارد؟

می‌چند با داشتن متخصصانی در زمینه‌ی طراحی و بازاریابی و کارشناسی امور اجتماعی، بر روی سلیقه و خواست مخاطبان امروزی تمرکز کرده و با توجه به علایق و نیاز جامعه‌ی روز شخصیت‌های کارتونی تبلیغاتی را طراحی می‌کند.

کارکتر تبلیغاتی طراحی شده توسط می‌چند چه ویژگی‌هایی دارد؟

می چند با رعایت اصل سادگی، طرحی خلاقانه و جذاب و با گرافیکی زیبا را تحویل شما خواهد داد.

گرافیک کاراکتر تبلیغاتی می چند چگونه خواهد بود؟

گرافیک شخصیت کارتونی تبلیغاتی می چند در کنار زیبایی بصری و داشتن ترکیب رنگی اختصاصی که نشان دهنده‌ی برند شما خواهد بود، به درخواست شما می‌تواند دو بعدی یا سه بعدی طراحی شود.

آیا شخصیت کارتونی تبلیغاتی طراحی می چند قابل استفاده در انیمیشن‌های تبلیغاتی هم خواهند بود؟

بله این کارکتر نماینده‌ی برند شماست پس در تمام تیزرها، انیمیشن‌ها و موشن گرافیک‌های تبلیغاتی برندتان می‌تواند حضور داشته باشد. همچنین در صورت خواست شما می چند می‌تواند داستانی مخصوص این شخصیت طراحی و در قالب انیمیشن به شما ارائه دهد.

چه مدت طول می‌کشد تا شخصیت کارتونی طراحی شده توسط می چند تحویل مشتری داده شود؟

با توجه به حجم پروژه شما این زمان متغیر است، اما سعی می‌شود که بهترین طرح در کمترین زمان ممکن به شما تحویل داده شود.