در دورانی که تلویزیون هنوز اختراع نشده بود و تصاویر اشخاص و مکان ها نمایش داده نمی‌شد، صدا به تنهایی سفری شگفت انگیز را در میان مردم جهان طی می‌کرد و رادیو زینت بخش خانه‌هایشان بود.

شنوندگان رادیو علاقه و ارتباط خاصی با این دستگاه برقرار می‌کردند تا جایی که هر شب کل خانواده دور هم جمع می‌شدند و داستانهای شب را گوش می‌کردند. این ارتباط چنان قوی بود که تمامی حس و حالات گوینده به شنونده منتقل می‌شد و باهم می‌خندیدند یا می‌گریستند. با آمدن ضبط صوت این ارتباط قوی تر شد. به طوری که مردم نه تنها می‌توانستند صداها و آهنگ‌هایی که می‌خواستند را چندین بار گوش کنند، صداهای خودشان را نیز ضبط و نگهداری می‌کردند.

بعد از آمدن تلویزیون گرچه همراهی صدا و تصویر بسیاری را به سمت این قاب جادویی کشاند اما طرفداران رادیو و صدا همچنان وفادارانه آن را حفظ کردند و با ارتقای آن در دنیای دیجیتال داستانی نو و تازه را برایش ساختند.

امروزه تولید محتوا در بخش تبلیغات تبدیل به یک امر ضروری برای ارتقا کیفیت و کسب و کار ها در جذب مشتری ها شده است.

در این میان تولید پادکست که یکی از زیر مجموعه‌های تولید محتوای صوتی است در میان طرفداران تولید محتوای چند رسانه‌ای بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

پادکست چیست؟

کلمه پادکست در زبان انگلیسی podcast از ترکیب دو کلمه‌ی  iPod و Broadcasting ساخته شده است. در واقع پادکست ها مجموعه ای از فایل های صوتی هستند که در مورد موضوعات ویژه و خاصی صحبت می‌کنند یا آموزش هایی را به شنونده می‌دهند.

ویژگی مهم پادکست ها این است که نه تنها امکان دانلود و اشتراک گذاری دارند بلکه در هر زمان که کاربر بخواهد می‌تواند آنها را گوش دهد.

در واقع پادکست‌ها به صورت دوره‌ای یک موضوع را مورد نظر قرار داده و سری وار به جنبه‌ها و بخش های مختلف آن موضوع می‌پردازند. درست شبیه قصه‌های شب رادیو که هرشب منتظر قسمت بعدی آن بودیم با این تفاوت که پادکست ها فقط قصه‌ی شب را نمی‌گویند بلکه موارد مختلفی از تجارت و علم گرفته تا آموزش و روانشناسی را پوشش می‌دهند.

تولید محتوای پادکست

کاربرد پادکست در بازاریابی محتوا

تولید محتوا تابلویی است که بر سر یک گردنه نصب شده و چندین جاده‌ی مختلف را به مخاطب شما نشان می‌دهد که در نهایت همه‌گی این جاده ها آنها را به شما و محصولتان می‌رسانند اما در این میان خود مشتریان هستند که انتخاب می‌کنند تا از کدام جاده به شما برسند وظیفه ی شما به عنوان مالک یک کسب و کار این است که ابتدا  آگاهی کامل از سلایق و روحیات مخاطبان و مشتریان دلخواهتان داشته باشید و بعد از آن این جاده‌ها را برایشان چنان زیبا و هموار و جذاب بسازید تا وفادارانه به شما اعتماد کرده و همیشه جاده‌ی شما را برای عبور انتخاب کنند.

در این میان پادکست ها که از طریق صدا به راحتی می‌توانند با اشخاص ارتباط برقرار کنند راهی مناسب و مقرون به صرفه برای شناساندن شما به جامعه‌ی مورد نظرتان خواهد بود.

در واقع پادکستها پلی ارتباطی میان شما و صنعت و کاربر می‌سازند تا نه تنها تجربیات خود را در زمینه‌ی کاری خود به اشتراک بگذارید بلکه با این اشتراک گذاری نشان دهید که چقدر در کارتان حرفه‌ای هستید و این خود به خود تبدیل به تبلیغی موثر و هدفمند برای کسب و کارتان خواهد شد.

تولید محتوای پادکست
سئو پادکست

تولید پادکست چگونه به سئو کمک می‌کند؟

شما می‌توانید با تولید پادکست حتی توجه گوگل را نیز به وبسایت خود جلب کنید. به این صورت که وقتی وبسایت شما به صورت منظم و دوره‌ای فایلهای صوتیتان را در صفحه‌ی مرتبط با تولید محتوای صوتی خود بارگذاری می‌کند، طرفداران و شنوندگان را به سایت دعوت می‌کند و آمدن آنها به وبسایت شما به معنی بالا رفتن ترافیک سایت خواهد بود و چون گوگل و سایر موتورهای جستجو به وبسایتهایی با ترافیک بالا بسیار علاقه مند هستند، به رتبه بندی سایت شما کمک کرده و این خود باعث می‌شود سریع تر و بهتر مشتریان و کاربران دلخواهتان را جذب کنید.

اما در تولید پادکست چند مورد از چیزهایی که حتما باید مورد توجه قرار دهید این است که گوینده ی پادکست در کنار صدای زیبا، متن را به صورتی روان و گیرا بیان کند تا شنونده از شنیدن خسته نشود و جذب شود تا انتها به صحبتها گوش کرده و بعد از آن هم قسمت های بعدی را پیگیری کند. افزودن یک  موسیقی دلنشین و آهنگی خوش در میان صحبتها می‌تواند به  جذاب تر کردن فایل صوتی شما کمک کند اگر تمام اینها را با موضوعاتی سرگرم کننده و حاوی کمی طنز ترکیب کنید بدون شک محصول صوتی خاصی رقم خواهید زد که تمامی سلایق را در بر می‌گیرد و نتیجه‌ی آن شگفت انگیز خواهد بود.

سفارش ضبط پادکست توسط می چند

هزینه تهیه پادکست برای هر دقیقه ۸۰ هزار تومان می‌باشد.

سوالات متداول

در پادکست‌های می چند از چه نوع صداهایی استفاده می‌شود؟

پادکستهای می چند حاوی صداهایی خوش‌نوا و جذاب از گویندگانی حرفه‌ای (صدای مردانه یا زنانه به انتخاب شما) خواهند بود.

آیا پادکست‌های می چند مخاطب محور هستند؟

می چند با تمرکز روی این که مخاطب هدف شما از چه نوع اطلاعات و موضوعاتی خوشش می‌آید، پادکستهای خود را طراحی می‌کند.

در تولید پادکست های می چند از چه نوع منابعی استفاده می‌شود؟

می چند در تولید پادکست‌های خود، با استفاده از منابع و ماخذ معتبر، اعتماد کاربران را به شما افزایش می‌دهد.

موضوعات پادکست‌های می چند چگونه هستند؟

پادکست‌های می چند حاوی موضوعاتی با جنبه‌ها و زوایای مختلف هستند که با توجه به کسب و کار، علایق و تخصص شما انتخاب می‌شوند.

آیا مشتریان در انتخاب صدای گوینده آزاد هستند؟

از آنجایی که می چند با گویندگان حرفه‌ای و خوش صدا در سراسر کشور همکاری می‌کند، در این زمینه با توجه به سلیقه‌ی شما عمل خواهد کرد.

چه مدت طول می‌کشد تا پادکست های می چند تحویل مشتری داده شود؟

پس از ثبت سفارش و تکمیل صورت حساب از ۶ الی ۷۲ ساعت تحویل پروژه طول می‌کشد.

آیا پادکست‌های می چند قابلیت به اشتراک گذاری دارند؟

بله حتما. تمامی پادکستهای ارائه شده توسط می چند با فرمت‌هایی هستند که قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و وب‌سایت را خواهند داشت، همچنین در صورت علاقه کارفرما، می‌چند می‌تواند پادکست های تولید شده را در شبکه های اجتماعی مربوط به پادکست ها و موسیقی مانند اسپاتیفای ، ساندکلود و دیگر شبکه ها با نام کسب و کار منتشر نماید.