طراحی گرافیک وب سایت

یکی از مهم ترین عوامل در شکست یا موفقیت یک وب سایت، طراحی جذاب آن است. اصولی ترین و پیشرفته ترین وب سایت‌ها هم اگر فقط به بخش برنامه نویسی خود متمرکز شوند و از گرافیک آن غافل بمانند، نمی‌توانند به پیروزی قابل ملاحظه‌ای دست یابند.

همانطور که طراحی گرافیک خوب یک وب سایت می‌تواند کاربر را به آغازی سفری جذاب در سایت شما دعوت کند، به همان اندازه هم یک طراحی گرافیک ناصحیح و نامناسب با پرسونای مخاطب مد نظر شما، کاربران را از در همان ابتدای راه از وبسایتتان دور خواهد کرد.

طراحی گرافیک وب سایت که زیر مجموعه‌ای از تولید محتوای گرافیکی محسوب می‌شود، در واقع به عواملی مثل چگونگی نمایش تصاویر، رنگ و سایز فونت‌های بکار رفته در وب سایت، نحوه‌ی چیدمان تصاویر، میزان و ترکیب و نوع رنگ های سایت مرتبط می‌شود.

دسته بندی طراحی گرافیک وب سایت

اگر بخواهیم طراحی گرافیک وب سایت را دسته بندی کنیم، می‌توانیم آن را به طراحی پوسترهای قرار گرفته درون وب سایت، طراحی بنرهای تبلیغاتی، طراحی لوگو  و رابط کاربری (User Interface) تقسیم بندی کنیم.

تاثیر قرار دادن پوسترها در وب سایت

پوسترها مجموعه‌ای از تصاویر و کلمات هستند که با یک هدف مشخص طراحی شده و پیام خاصی را به عموم اطلاع رسانی می‌کنند.  در واقع پوسترها در صورت طراحی اصولی می‌توانند به راحتی توجه مخاطب را به خود جلب کنند و او را تحت تاثیر قرار بدهند. شما زمانی که در وبسایت خود تولید محتوا می‌کنید، مقالات شما برای بهتر دیده شدن نیازمند تصاویر زیبا هستند. متن کنار تصویر خواننده را مجاب به ماندن در صفحه وب سایت می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که ترافیک وب سایتتان بالا رفته و رتبه‌ی سئوی آن نیز بهبود بیابد و نتیجه‌ی این موضوع جذب کاربران بالا و مشتری‌های مورد علاقه‌ی خودتان است.

تاثیر طراحی بنرهای تبلیغاتی

بنر تبلیغاتی در واقع یک مستطیل با طرحهای گرافیکی است که درون وبسایت و سایر رسانه‌های مرتبط با اینترنت گذاشته می‌شود. بنرهای تبلیغاتی دو نوع هستند: بنرهای تصویری و بنرهای متنی که بدلیل گسترش آثار گرافیکی و کارایی بیشتر آنها در اطلاع رسانی پیام، بنرهای تصویری که در آن عکسهای گرافیکی یا واقعی قرار می‌گیرند، محبوبیت بیشتری در بین کاربران دارند.

دلیل اینکه طراحی بنر تبلیغاتی برای سایت ها و کسب و کارها مهم است این است که اگر این بنرها در سایر وبسایت ها به نمایش در بیایند، کاربران سایت مورد نظر در صورت علاقه مند شدن به مطالبی که بنر تبلیغ می‌کند، روی آن کلیک کرده و به وبسایت شما هدایت می‌شوند. اینکار باعث می‌شود در حین همکاری با سایر وب سایتها که خودش پل ارتباطی موثری را می‌سازد، بتوانید کیفیت و جایگاه برند خود را افزایش دهید.

تصاویر بارگذاری شده در بنرها می‌توانند ثابت یا متحرک باشند.

طراحی وب سایت ریسپانسیو

تاثیر طراحی رابط کاربری (UI)

کلمه‌ی رابط کاربری یا UI که در انگلیسی مخفف عبارت User Interface است مرتبط به ظاهر و شکل صفحه‌ی نمایش وبسایت و تمامی مواردی که درون صفحات یک سایت قرار می‌گیرند از جمله متن ها به همراه شکل و اندازه فونتها، تصاویر و پوسترهای عمومی و تخصصی، جدولها و همچنین ترکیب و نوع رنگها و…می‌شود.

چگونگی صفحه بندی درست یک سایت و محصول و یکپارچه سازی طرح‌ها و المانهای بکار رفته در طراحی وب سایت وظیفه‌ی رابط کاربری می‌باشد.

رابط کاربری درواقع  طراحی یک سایت را به شیوه‌ای انجام می‌دهد که وقتی یک کاربر اینترنت وارد وبسایت شما می‌شود، در نگاه اول از جذابیتهای دیداری و گرافیک داخلی سایت خوشش بیاید و بعد به راحتی بتواند صفحات مورد نظرش را پیدا کند.

کاربران امروزی وقت زیادی را بر سر جستجو در میان ابزارهای سایت شما نمی‌گذارند مگر اینکه اولا زیبایی آن جذبشان کند و ثانیا به سرعت و سهولت بتوانند دربین موارد دلخواهشان گشت بزنند.

یک رابط کاربری خوب، برای سایت شما کاربر و مخاطب زیاد جذب می‌کند و در نتیجه مورد توجه موتورهای جستجو قرار گفته و این خود باعث بیشتر شدن اعتبار سایت شما و در آخر هم رسیدن به بالاترین هدف یعنی جلب توجه مشتری‌های مناسب و بالا رفتن برندینگ شخصی خودتان خواهد شد.

طراحی وب سایت ریسپانسیو

سفارش طراحی گرافیک وب سایت توسط می چند

سوالات متداول

بنرهای تبلیغاتی می چند چه ویژگی‌هایی دارند؟

بنرهای تبلیغاتی می چند با طراحی و گرافیک جذاب و عالی، کاربران مورد نظر شما را جذب کرده تا روی بنر کلیک کرده و وارد سایت شما شوند.

رابط کاربری طراحی شده توسط می چند چه ویژگی‌هایی دارد؟

می‌چند در طراحی رابط کاربری برای وب سایت شما به نکاتی کلیدی وب سایت به گونه‌ای توجه می‌کند که فونت‌ها، تصاویر، پوسترها و رنگهای به کار رفته در آنها همگی مخاطب پسند بوده و کاربران را به گردش در صفحات وب سایت شما علاقه مند سازند.

پوسترهای طراحی شده توسط می‌چند چه ویژگی‌هایی دارند؟

پوسترهایی که می چند برای قرارگیری در کنار مقالات و به طور کلی برای وب سایت شما طراحی می‌کند، با استفاده و ترکیب تصاویر جذاب همراه فونتهای مخاطب پسند و یا طراحی اختصاصی تصاویر براساس برندینگ شما، ترافیک وب سایت شما را بالا برده و رتبه‌ی سئوی سایتتان را بهبود می‌بخشد.

آیا سرمایه گذاری روی گرافیک وب سایت باعث ارتقا رتبه‌ی سئو می‌شود؟

بله . زیبایی وب سایت شما در صورتی که به صورت اصولی و براساس پرسونای مخاطبتان به آن توجه شود، نتیجه‌ی شگفت انگیزی خواهد داشت. می چند با داشتن متخصصانی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

چه مدت طول می‌کشد تا امور گرافیک وب سایت می چند تحویل مشتری داده شود؟

با توجه به حجم پروژه شما این زمان متغیر است، اما سعی می‌شود که بهترین طرح در کمترین زمان ممکن به شما تحویل داده شود.