طراحی گرافیک شبکه های اجتماعی

اگر صاحب کسب و کار و تجارتی هستید یا قصد شروع آن را دارید، برای دیده شدن و ارتباط با مشتری ها و مخاطبان مورد نظرتان نیاز به به یک راه ارتباطی دارید. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند برای این هدف به شما کمک کنند.

شبکه های اجتماعی که مشهورترین آنها درحال حاضر، اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و لینکدین هستند با استفاده از متن و تصاویر گرافیکی، جالب و جذاب، بهترین و موثرترین روش برای انتقال پیام و معرفی شما به مخاطبان جدید می‌باشند.

اما طراحی این تصاویر، استراتژی زمان و شیوه‌ی قرارگیری آن، نحوه‌ی برقراری ارتباط با مخاطب، رنگ بندی اصولی بر اساس سلیقه و علاقه مندی مشتری همگی نیاز به متخصصانی حرفه‌ای در زمینه‌ی گرافیک شبکه‌ های اجتماعی دارند که خود زیر مجموعه‌ی یک شبکه ی بزرگ از تولید محتوا به نام تولید محتوای گرافیکی است.

شما می‌توانید از هر تصویری برای شبکه‌ی اجتماعی خود استفاده کرده و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید اما یک تجارت خاص و اختصاصی نیاز به شبکه‌ی اختصاصی و آن شبکه هم نیاز به تولید محتوای اختصاصی خواهد داشت. به همین دلیل گرافیک شبکه های اجتماعی که با طراحی تصاویر اختصاصی برند شما را منحصر به فرد نمایش می‌دهد، موفقیت برند شما را نیز تضمین می‌کند.

استراتژی درست در محتوای گرافیکی شبکه‌های اجتماعی چیست؟

در این موضوع ابتدا باید هدف اصلی برند خود را مشخص کنید و اینکه چگونه قرار است به وسیله‌ی شبکه‌های اجتماعی به این هدف برسید اما برای رسیدن به این هدف دو چیز را باید مد نظر قرار دهید: اولا در این راه شما قرار است برندینگ خود را بسازید و ترافیک یا همان تعداد کاربران خود را افزایش دهید و دوم اینکه باید در تعامل و ارتباط موثر با کاربرانتان بکوشید و بازخورد هریک از آنها در پیروزی یا شکست کار شما تاثیر خواهد داشت.

اگر روش کار خود را تولید تصاویر گرافیکی قرار داده اید باید به چند مورد مهم زیر توجه داشته باشید ?

پیدا کردن پرسونا

شناسایی مخاطبان

ابتدا جنسیت مخاطبان را مشخص کنید. آیا مشتریان شما خانم هستند یا فقط برای آقایان تبلیغ می‌کنید.البته اگرچه جنسیت افرادی که برای آنها محتوا و کار تبلیغاتی می‌سازید مهم است اما باید سعی شود حدالامکان طراحی را طوری انجام دهید که برای هر دو جنسیت خانم و آقا جالب توجه باشد. بعد از آن سن مخاطبان خود را مشخص کنید. محصول شما قرار است چه رنج سنی را تحت تاثیر قرار دهد؟ مشخص کردن این دو عامل کمک بسیار زیادی در درک علایق و روحیات مخاطبانتان خواهد کرد که براساس آن می‌توانید گام‌های بعدی را پیش ببرید.

پیدا کردن پرسونا
گرافیک شبکه اجتماعی

استفاده از تصاویر و شکل‌های مرتبط با موضوع

حال که به درک درستی از پرسونای مخاطبتان رسیده‌اید باید به دنبال بهترین و مرتبط ترین تصاویر و شکل ها با موضوع کار خود بروید. در این روش هم می‌توانید عکاسی کرده و از ترکیب تصاویر واقعی با تم گرافیکی استفاده کنید یا کاملا شکل و فضای تصاویر را خودتان طراحی کنید.  تصاویری که انتخاب می‌کنید با توجه به شبکه‌ی اجتماعی که در آن فعالیت می‌کنید می‌توانند جدی یا طنز باشند. اگر محتوای خود را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید می‌توانید طنز را چاشنی کارتان کنید و از تصاویر کارتونی نیز بهره ببرید. همچنین نوع چینش تصاویر در اینستاگرام می‌تواند خاص و منحصر به فرد باشد.

گرافیک شبکه های اجتماعی

استفاده از رنگ‌های اختصاصی و ویژه

از آنجایی که شما مخاطبان خود را به درستی شناسایی کرده‌اید باید بدانید که رنگها در جلب توجه آنها نقش بسیار مهمی دارند. هرکدام از رنگ ها متناسب با طیفی که در آن حضور دارند ویژگی و احساسات خاصی را منتقل می‌کنند. دانستن روانشناسی رنگها در طراحی گرافیک شبکه‌ های اجتماعی بسیار مهم است. به عنوان مثال برای نمایش احساس آرامش و ملایمت بهتر است از رنگهای ملایم با طیف رنگی آبی استفاده شود یا برای نشان دادن شور و انرژی رنگهای قرمز و نارنجی بهترین گزینه هستند.

گرافیک شبکه های اجتماعی

سفارش طراحی گرافیک شبکه های اجتماعی توسط می چند

سوالات متداول

می چند در طراحی گرافیک شبکه‌های اجتماعی روی چه نکاتی تمرکز می‌کند؟

می‌چند با  تمرکز روی این که مخاطب هدف شما از چه نوع اطلاعات و موضوعاتی خوشش می‌آید و با علم به اینکه علایق و خصوصیات این نوع مخاطب چگونه خواهد بود و همچنین با توجه به طراحی‌های به روز شبکه‌های اجتماعی، بهترین و با کیفیت‌ترین محصول را به شما ارائه خواهد کرد.

آیا می چند در زمینه‌ی استراتژی بازاریابی گرافیک شبکه‌های اجتماعی هم فعالیت می‌کند؟

بله . می چند با تجربه‌ی چندین ساله در این زمینه، هم به خواست مشتریان خود، استراتژی بازاریابی گرافیک شبکه‌های اجتماعی را برایشان انجام می‌دهد و هم در این زمینه به متقاضیان مشاوره می‌دهد.

می چند از چه نوع موضوعاتی در طراحی گرافیک شبکه‌های اجتماعی خود استفاده می‌کند؟

می چند در طراحی گرافیک شبکه‌های اجتماعی روی موضوعاتی با جنبه‌ها و زوایای مختلف و همچنین مخاطب پسند در زمینه‌ی کسب و کار شما در جهت بالا بردن کیفیت برندینگ شما کار خواهد کرد.

می چند از چه تصاویری در طراحی شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند؟

می چند این تصاویر را بر اساس استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و همچنین به انتخاب شما طراحی می‌کند. این تصاویر کاملا اختصاصی و حاوی جلوه‌های بصری زیبا برای جذب مخاطبان مورد نظر شما طراحی می‌شوند.

چه مدت طول می‌کشد تا امور گرافیک شبکه های اجتماعی می چند تحویل مشتری داده شود؟

با توجه به حجم پروژه شما این زمان متغیر است، اما سعی می‌شود که بهترین طرح در کمترین زمان ممکن به شما تحویل داده شود.