ویدیوی تبلیغاتی کارآمد

نکاتی جهت ساخت یک ویدیوی تبلیغاتی کارآمد برای مشاغل کوچک

بازاریابی ویدیویی و ساخت ویدیوی تبلیغاتی کارآمد روشی مهم است که هر صاحب کاری باید آن را در نظر بگیرد؛ چرا که علاوه بر افزایش فروش و اعتبار برند، این روش در میان کاربران نیز محبوبیت بیشتری دارد.

برای ساخت یک ویدیوی تبلیغاتی کارآمد چه نکاتی باید رعایت کرد

به طور کلی بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند به جای روخوانی از روی متنی نسبتا حجیم، تمامی اطلاعات مورد نیاز را در ویدیویی کوتاه ببینند و از همین رو، بهتر است ویدیوهای تبلیغاتی کوتاه را در میان راه‌های موثر برای تبلیغ در نظر داشته‌باشید و صرف نظر از پلتفرم مورد استفاده، آن‌ها را به کار خود وارد کنید.

در این بخش به بیان پنج نکته جهت ساخت ویدیوی تبلیغاتی کارآمد می‌پردازیم.

۱. استفاده‌ی حداکثری از ثانیه‌های نخستین تبلیغ

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر تبلیغ، شروع آن است؛ چرا که در صورت عدم بهره از شروعی جالب توجه، کاربران به سرعت تبلیغ را رد کرده و از آن عبور می‌کنند. پس بهتر است ویدیو را با بیان جمله‌ای مهم و تاثیرگذار برای جامعه‌ی هدف خود شروع کنید و تلاش کنید با طرح مشکلی متداول، سوالی مرتبط و یا یک ویژگی خاص، بینندگان را از همان ابتدا به برند خود جذب کنید.

در بسیاری از موارد، صدای ویدیوهای تبلیغاتی به طور پیش‌فرض قطع است و بنابراین شروع با ظاهری چشم‌نواز می‌تواند حواس کاربران را به سوی تبلیغ شما معطوف کند.

۲.تمرکز بر روی نقاط قوت برند

باید دقت داشته‌باشید که تبلیغات شما یک سوال اساسی را به خوبی پاسخ دهند: چه چیزی کاربران را جذب برند شما می‌کند؟

مشخص است که جهت پاسخ این سوال، باید به نقاط قوت خود پرداخته و دلیل تفاوت با دیگر رقبا را ذکر کنید. همچنین بیان موفقیت‌ها و حتی نظرات کاربران هم می‌تواند در این مورد به شما کمک کند. به صورت کلی تمرکز بر روی ویژگی‌های مثبت، اثر تبلیغ را هم بالا می‌برد و ویدیوی تبلیغاتی کارآمد میشود

۳.دقت به مدت زمان تبلیغ

ویدیوی شما تبلیغاتی است و بهتر است از تبدیل آن به یک مستند جلوگیری کنید! اکثر ویدیوهای تبلیغاتی زمانی کمتر از ۳۰ ثانیه دارند و بهتر است حین برنامه‌ریزی برای ساخت ویدیوی تبلیغاتی کارآمد این عدد را در ذهن داشته‌باشید.

البته توجه داشته‌باشید که در صورت ساخت ویدیو به جهت جایگاه‌یابی برند، عبور از ۳۰ ثانیه هم مشکلی نیست؛ برای مثال در صورت استفاده از یک مشتری و یا نماینده‌ی برند در ویدیو، تبلیغ مورد نظر بهتر است از مقدار مذکور طولانی‌تر باشد.

به هر حال همیشه باید از افزودن محتوای کم‌اهمیت خودداری کنید و در هر نوع تبلیغی سعی در انتقال مطالب به سریع‌ترین شکل ممکن داشته‌باشید تا توجه بینندگان را از دست ندهید.

۴.ذکر دلیل

علاوه بر بیان دلیل جذب کاربران، پاسخ به سوالی دیگر هم حیاتی است: چه چیزی برند شما را تبدیل به انتخابی درست می‌کند؟

این سوال بسته به بازار کار پاسخ‌های متفاوتی دارد و جواب آن می‌تواند تکنولوژی برتر، گارانتی طولانی‌مدت و یا قیمت مناسب را شامل شود. ذکر دلیل خاص بودن برند، به کاربران انگیزه‌ی خرید داده و آن‌ها را جذب شرکت شما می‌کند.

۵.استفاده از “فراخوان عمل”

هدف ازساخت هر ویدیوی تبلیغاتی کارآمد، تشویق کاربر به اتخاذ عملی خاص است و هیچ تبلیغی از این مسئله مستثنی نیست. این فراخوان می‌تواند به شکل‌های گوناگون از جمله ویدیو یا نوشته و تصویر ساخته شود و همچنین بهتر است در انتهای تبلیغ قرار داده‌شود. از مثال‌های فراخوان عمل می‌توان به دعوت کاربران به بازدید از سایت جهت کسب اطلاعات بیشتر، استفاده از تخفیفات ویژه و یا خرید محصول اشاره کرد.

موارد حائز اهمیت حین ساخت تبلیغ ویدیویی

حال پس از بیان نکاتی جهت افزایش بازده، بهتر است به موارد مهم حین ساخت تبلیغ بپردازیم:

  • حل یک مشکل: بیزینس شما چه مشکلی را حل می‌کند؟ تا کنون میزان موفقیت آن به چه مقدار بوده‌است؟ یک تبلیغ صحیح باید علاوه بر بیان مشکل، طریقه‌ی حل آن توسط برند را هم به نمایش بگذارد.
  • نوشتن “تبلیغ‌نامه”!: حتما باید برنامه‌ای صحیح و حساب شده جهت ساخت تبلیغ در نظر بگیرید و نوشتن یک فیلمنامه‌ی صحیح را هم در این برنامه جای دهید. پس از نوشتن فیلمنامه(یا به قول خودمان تبلیغ‌نامه!)، آن را در اختیار دوستان و آشنایان خود قرار داده و از نظرات مثبت و منفی آن‌ها کمال استفاده را ببرید.
  • انتخاب پلتفرم: پس از ساخت و ادیت ویدئو، نوبت به آپلود نتیجه‌ی نهایی بر روی پلتفرم مناسب می‌رسد. مشکلات میزبانی تبلیغ می‌تواند تمامی تلاش‌های شما را به سرعت بی‌اثر کند؛ بنابراین بهتر است به سراغ پلتفرم‌های مطمئن مثل یوتیوب، Vimeo و فیسبوک و یا حتی ترکیبی از این سه بروید تا تبلیغتان به بیشترین جامعه‌ی هدف ممکن عرضه شود.
  • خلاقیت: کاربران به تبلیغات ویدیویی و نادیده گرفتن آن‌ها عادت دارند؛ پس برای جلب توجه آن‌ها، وجود خلاقیت در تبلیغ امری ضروری است و بدون آن، ویدیوی شما تفاوتی با دیگر ویدیوهای تبلیغاتی موجود در اینترنت نخواهد داشت.

سخن آخر

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم، ساخت ویدیوی تبلیغاتی کارآمد روشی مهم است که هر صاحب کاری باید آن را در نظر بگیرد؛ چرا که علاوه بر افزایش فروش و اعتبار برند، این روش در میان کاربران نیز محبوبیت بیشتری دارد. پتانسیل بالایی جهت جذب کاربران دارند. بنابراین توصیه‌ی ما به شما، مطالعه‌ی نکات فوق‌الذکر و در نظر گرفتن تمامی آن‌ها جهت ساخت تبلیغی موثر است.

گرافیک محتوا : یونس چلبی

سئو محتوا :سپهر عالم زاده

5/5 - (2 امتیاز)

وقتی خوشحالی بنویس. وقتی ناراحتی بیشتر بنویس! کلمات وقتی روی کاغذ میاریمشون، قدرت می‌گیرند و وقتی خونده می‌شن قادرند جادو کنند! در می‌چند می‌نویسم برای شما! همراه من باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + یک =