Article-marketing

Article marketing


استراتژی بازاریابی است، که در آن مقاله هایی برای تهیه محتوای وب سایت ایجاد شده اند. که بازدید کنندگان را به خود جذب می کند و یا پیوندهایی خارجی برای محتوا ایجاد می کنند و به افزایش رتبه موتورهای جستجو کمک می کنند.


مقاله‌ای را که به طور آنلاین در مورد آن اتومبیل اسپرت تازه عرضه شده یا درمورد بررسی جوانب یک سفرکوتاه درجه یک در تعطیلات خوانده اید را به خاطر می آورید؟  یا شاید شما یک پست وبلاگ را خوانده باشید در مورد رژیم جدیدی که قول می دهد اگر دقیقاً از آن پیروی کنید چربی هایتان را بسوزاند.  همه این مقالات احتمالاً بخشی از یک کمپین بزرگتر معروف به بازاریابی مقاله‌ای بودند.

 بازاریابی مقاله ای یکی از قدیمی ترین استراتژی هایی است که بازاریابان آنلاین برای به دست آوردن بازدیدکنندگان جدید و افزایش فروش در وب سایت هایشان از آن استفاده می کنند. این روش به طور معمول شامل نویسندگان و ناشران به عنوان شرکت کنندگان اصلی است ، و در آن سرویس های بازاریابی مقاله ای به عنوان واسطه هایی عمل می کنند که کمک میکنند نویسندگان به ناشران علاقه مند وصل شوند .

هدف اصلی بازاریابی مقاله ای جذب مخاطبان آنلاین گسترده تر و افزایش تعداد فرصت های فروش محصولات یا خدمات ارائه شده در وب سایت هاست.   مشهورترین مقالات از اعتبار نویسنده یا شرکت به عنوان یک متخصص در یک زمینه خاص حمایت می کنند و به پرورش مخاطبان وفادار کمک می کنند. افزایش ترافیک سایت ،رتبه ی صفحه وب آنها در نتایج موتور جستجو بهتر می کند، به این معنی که افراد بیشتری سایت را مشاهده می کنند و این امکان را دارد که آنچه نویسنده می فروشد را خریداری کنند.

چه کسی بازاریاب های مقاله نویس را استخدام می کند؟

بازاریابان مقاله نویس اغلب کارآفرینانی هستند که خدمات خود را با منابع خبری آنلاین ، دیگر نویسندگان و ناشران آنلاین مستقل ، وبلاگ نویسان ، مجلات تجارت صنعت یا سایر مجلات با موضوع خاص قرارداد می بندند.  در بیشتر موارد ، بازاریاب ها و نویسندگان مقاله به تعدادی از سرویس های بازاریابی آنلاین تعلق دارند که تخصص آنها وصل کردن مقاله نویسان با ناشران با پرداخت هزینه است.

سبک های بازاریابی مقاله ای

مقالاتی که برای بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرند معمولاً در یکی از سه دسته قرار می گیرند :

 • مقالاتی که برای وبلاگ ها یا وب سایت ها استفاده می شود
 • مقالات مورد استفاده برای اطلاعیه های مطبوعاتی
 • مقالات ارسالی به دایرکتوری های مقاله به منظور توزیع

تولیدکنندگان محصولات ، ارائه دهندگان خدمات و فرصت های شغلی یا شرکت های دارای حق امتیاز معمولاً بازاریاب مقاله نویس را استخدام می کنند یا از محتوای منبع متعلق به بازاریابان مقاله نویس برای کمک به تجارت خود استفاده می کنند.  صرف نظر از صنعت ، یک مقاله خوب نوشته شده می تواند کمک بزرگی به نتیجه کار یک کسب و کار کند.

برخی از نمونه مشاغلی که از بازاریابی مقاله ای استفاده می کنند شامل موارد زیر است:

 • سرویس دهندگان سلامت و بهداشت که به دنبال مراجعان جدید هستند
 • مجلات علمی که قصد افزایش اشتراک را دارند
 • خرده فروشان آنلاین و فروشندگان آنلاین که به دنبال مشتری جدید هستند
 • گروه های مسافرتی و هتل هایی که می خواهند رزروها را افزایش دهند

توسعه و نوشتن مطالب همیشه لازم نیست که توسط نویسنده انجام شده باشد.  کارکنان شاغل در بخش بازاریابی یک شرکت شامل استراتژیست ها ، هماهنگ کننده های بازاریابی و مدیران بازاریابی هستند.  آنها علاوه بر مسئولیت های روزمره دیگر ،مانند ایجاد مواد بازاریابی یا مدیریت بودجه ، اغلب به نوشتن کمپین ها نیز کمک می کنند. از کارمندان خواسته می شود که مقالات یا فیلم های جدیدی را برای وبلاگ و وب سایت شرکت تولید کنند، در مورد کسب مشتری جدید یا عرضه محصول ، اطلاعیه های مطبوعاتی بنویسند ، یا حتی یک شبکه کامل از نویسندگان و بازاریابان آزادکار(فریلنسر( را مدیریت کنند.

4 گام مهم برای موفقیت در بازاریابی مقاله ای

بازاریابی مقاله ای یکی از سریعترین و ارزان ترین راه های تبلیغات محتوای آنلاین و جذب بازدید کنندگان جدید است.  در اینجا 4 مورد از مهمترین عوامل در یک کمپین بازاریابی مقاله ای موفق آورده شده است:

بهینه سازی جستجوی کلمات کلیدی

در مورد کلمات کلیدی متناسب با نیازهای مورد نظر خود به طورکامل تحقیق کنید. کلمات کلیدی یا عبارات حاوی 3-5 کلمه کلیدی منحصر به فرد را پیدا کنید و مطمئن شوید که رقبا از آن کلمات کلیدی استفاده می کنند.  این درواقع اطمینان می دهد که کلمه کلیدی دارای ارزش است.

محتوای مقاله را تولید دهید

محتوای مقاله ای تهیه کنید که به شخصیت و نیازهای مشتری های حوزه ی کاری شما بپردازد.  مقالات را می توان در داخل خانه تهیه کرد و یا با پرداخت هزینه به نویسندگان فریلنسر برون سپاری کرد.  در هر دو مورد ، عنصر مهم محتوای مناسب است.

مقاله را ارسال کنید

مقالات را به صورت آنلاین به دایرکتوری های مقاله با امتیازات بالای PageRank ارسال کنید و حتما یک باکس منبع به همراه لینک ها ، جملات توضیحی، و نام خود در آن بگنجانید. برخی از مشهورترین دایرکتوری ها عبارتند از:

 1. Ezinearticles.com
 2. Helium.com
 3. ArticleBase.com
 4. ArticleDashboard.com
 5. GoArticles.com

مقاله را تبلیغ کنید

جلب توجه به مقاله خود آخرین مرحله است. مقاله را در وبلاگهای محبوب و ابزارهای جمع آوری محتوا تبلیغ کنید تا به بیشترین مخاطب ممکن برسد. برخی از نمونه های محبوب عبارتند از:

 1. Digg
 2. Reddit
 3. Slashdot
 4. StumbleUpon
 5. Google+

با بازاریابی مقاله‌ای چه نوع مشتری هایی به طور موثر جذب بازار می شوند؟

بازاریابی مقاله ای بسیار قابل تنظیم است ، به شما این امکان را می دهد تا نیازهای گسترده ای از مشتری های آینده را برآورده کنید.  این روزها ، بیشتر مصرف کنندگان تحقیقاتی را به صورت آنلاین انجام می دهند که این ،دسترسی مستقیم و کم هزینه به میلیون ها مشتری بالقوه را فراهم می کند.  با ارائه مطالب مرتبط و به موقع در مورد یک موضوع یا عنوانی ، هر شرکتی که هر نوع خدمات یا کالایی را می فروشد می تواند به بازار هدف خود برسد و فرصت های جدید فروش را با محتوای مناسب افزایش دهد.

به عنوان مثال ، یک شرکت هواپیمایی که به دنبال افزایش رزرو است ، احتمالاً از محتوای مربوط به تعمیر خودرو سودی نمی برد.  با این حال ، این شرکت هواپیمایی می تواند از بازاریابان مقاله نویس برای ارائه نکاتی در مورد چگونگی بهترین استفاده از امنیت فرودگاه ، یافتن تورهای سفر لحظه آخری که همه از آن بی خبرند یا کسب ارتقا رایگان با برنامه های وفاداری ،استفاده کند.  با همسویی محتوای مفید و غیر مرتبط با فروش برند شرکت هواپیمایی ، این شرکت می تواند تصویر برند خود را تقویت کرده و مخاطبان وفادار و اختصاصی خود را پرورش دهد.  افزایش بازدید از وب سایت، شرکت هواپیمایی را قادر می سازد کارت های اعتباری ، عضویت های با پاداش سریع و سایر پیشنهادات ویژه مشترکان را که در نهایت به افزایش درآمد کمک می کنند ، افزایش دهد.

چگونه یک برنامه بازاریابی مقاله ای تهیه و به کار گرفته می شود؟

کمپین های بازاریابی مقاله ای بر اساس ارتباط محتوا است. هدف این است که با بالاترین کیفیت ، بک لینک های ارگانیک را به سایر وب سایت های معروف (و مرتبط) جذب کنید تا به افزایش ترافیک کمک کند. لینک های ارگانیک و نتایج جستجوی طبیعی تقریباً شش برابر میزان ترافیکی است که تبلیغات جستجوی پرداخت شده (Paid search advertising) انجام می دهد. بنابراین ، یک کمپین بازاریابی مقاله ای که به درستی اجرا شده است می تواند به طور بالقوه میلیون ها بازدید کننده جدید را بدون تقریبا هیچ هزینه ای جذب کند.

اولین قدم در این فرایند شناسایی حوزه های کاری خاص مورد هدف و ایجاد لیستی از مباحثی است که احتمالا هر حوزه ای را بدام انداخته و درگیر می کنند.  پس از ایجاد لیستی از موضوعات ، گام بعدی تهیه برنامه تولید است ، یک برنامه مشخص زمانی درمورد اینکه چه موقعی مقالات برای موضوعات خاص تولید شده و انتشار یابند.  مقالات می توانند هر هفته تهیه و در وب سایت یک شرکت یا نویسنده شخصی منتشر شوند و سپس برای توزیع بیشتر به سرویس های عرضه، ارسال شوند.

نویسندگان از خطوط اختصاصی لینک ، لینک کردن به محتوای خود و چند خط توضیح استفاده می کنند تا به راحتی به خوانندگان و شرکای بالقوه در کار انتشار نشان دهند که مقاله درمورد چیست. تبلیغ مقالات نویسندگان به راحتی با تکثیر مطالب شان توسط بسیاری از گروه های آنلاین دیگر ، به آنها کمک می کند تا بیشتر در معرض دید قرار گیرند.  افزایش مواجهه کمک می کند که لینک های جدیدی به سایت آن ها زده شود که این کار نتایج موتور جستجو را بیشتر تقویت می کند و منجر به فرصت های نوشتن در آینده می شوند.  برای ناشران ، بازاریابی مقاله ای، محتوای رایگانِ تقریباً نامحدود و با حداقل تلاش را ارائه می دهد.  ناشران می توانند از مقالات برای تولید خبرنامه یا وبلاگهایی استفاده کنند که به مشتریان آنها محتوای جذاب و مرتبطی را ارائه می دهد که نتایج موتور جستجوی آنها را تقویت می کند.  بهبود رتبه بندی جستجو می تواند به ناشران ، صرف نظر از اینکه در چه حوزه کاری مشغول هستند ، کمک کند تا بازدید از وب سایت خود را افزایش داده و فرصت های جدید و مجدد برای فروش ایجاد کنند.

چه نوع مشاغلی با بازاریابی مقاله ای کار می کنند؟

حال وقت آن است که از برخی از فرصتهای شغلی مختلف که در کمپین های موفق بازاریابی مقاله ای موجود است ،باخبر شوید.

مدیر بازاریابی و رسانه های اجتماعی:

آنها چه کاری انجام می دهند؟ 

مدیران بازاریابی و رسانه های اجتماعی با مدیران سطح اجرایی برای ایجاد ، تبلیغ و اجرای برنامه هایی مانند ابزار همکاری آنلاین ، مطالب مربوط به عضویت و محتوای هدایت فکری همکاری می کنند.  در این نقش ، مدیران اغلب وظیفه هدایت فرآیندهای ارسال مقاله مهمان و همچنین برنامه ریزی و اجرای کمپین های تبلیغات عمومی در فیس بوک ، توییتر و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی را بر عهده دارند.

حقوق و دستمزد مدیر بازاریابی و مدیر رسانه های اجتماعی:

حقوق متوسط: 101.198 دلار

بالاترین سطح درآمد: 117.132 دلار

نویسنده محتوا/مطالب تبلیغاتی (در اواسط سنوات شغلی ، 6-8 سال سابقه کار)

حقوق متوسط: 68.769 دلار

بالاترین سطح درآمد: 87.623 دلار

متخصص رسانه های اجتماعی / استراتژیست

حقوق متوسط: 55.000دلار متغیر بسته به شهر / مکان

منبع: دفتر آمار کار ایالات متحده

تحصیلات / تجربه:

حداقل ، مدیران بازاریابی و رسانه های اجتماعی باید دارای مدرک لیسانس در بازاریابی ، تبلیغات ، نوشتن خلاق ، روزنامه نگاری یا مدیریت بازرگانی باشند.  علاوه بر این ، به دلیل سطح بالایی از مقام ، از مدیران انتظار می رود که 2-5 سال تجربه مستقیم در

نوشتن ، ویرایش متن ، مدیریت کمپین های جستجوی پولی و ارگانیک داشته باشند و در سیستم های مدیریت محتوای کنونی و نرم افزار وبلاگ سازی مهارت داشته باشند.

نویسنده محتوا / مطالب تبلیغاتی

نویسندگان مطالب تبلیغاتی و تولید محتوا، محتوای مبتنی بر وب ایجاد می کنند که شامل متن وب سایت ، پست های وبلاگ ، اطلاعیه های مطبوعاتی ، مقالات، خبرنامه های ایمیلی و موارد دیگر است.  پروژه ها در هر شکل و اندازه ای وجود دارند ، اما همه آنها برای کمک به صاحبان مشاغل است که استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی خود را به طور دقیق برآورد و پیگیری کنند و از وب سایت خود بازده و فروش بیشتری ایجاد کنند.

آموزش / تجربه:

نویسندگان محتوا و مطالب تبلیغاتی باید از مهارت های ارتباطی زبان نوشتاری قوی برخوردار باشند ، سازمان یافته باشند و مهارت های استثنایی تفکر انتقادی را برای نوشتن از دید مشتری خود به کار بگیرند.  آنها معمولاً دارای مدرک کارشناسی 4 ساله در بازاریابی یا روابط عمومی هستند.  علاوه بر مدرک لیسانس ، نویسندگان معمولاً به 3-5 سال تجربه در بازاریابی یا تجارت عمومی نیاز دارند.

متخصص / استراتژیست رسانه های اجتماعی

 آنها چه کاری انجام می دهند؟

یک استراتژیست شبکه اجتماعی که به عنوان بخشی از تیم برندسازی فعالیت می‌کند، وظیفه نظارت بر مکالمات و تعاملات رسانه‌های اجتماعی، از جمله انتشار و توزیع مقالات اختصاص داده شده را بر عهده دارد.  استراتژیست ها وظیفه دارند ترند های جدید و لحظه ای در کمپین های رسانه های اجتماعی این شرکت را درک کرده و بر اساس آن فعالیت ها را برای ایجاد ارتباط بهتر با مخاطبان مورد نظر اصلاح کنند.  آنها باید متفکران بسیار تحلیلی و استراتژیک باشند ، در تکنولوژی های وب کنونی تبحر داشته و بهترین روشهای کنونی سئو را کاملاً بشناسند.

تحصیلات / تجربه:

حداقل ، استراتژیست های شبکه های اجتماعی معمولاً دارای مدرک لیسانس در بازاریابی، تجارت عمومی، مدیریت یا تبلیغات هستند.  انتظار می رود استراتژیست های شبکه های اجتماعی 2-3 سال تجربه بازاریابی آنلاین و همچنین تجارب بیشتری در زمینه نوشتن یا نشر داشته باشند.

چگونه یک مدرسه بازاریابی می تواند به شما کمک کند در شرکتی که از استراتژی های بازاریابی مقاله استفاده می کند موفق شوید؟

انتظار می رود متخصصین بازاریابی تکنیک ها و تکنولوژی های مدرن بازاریابی را درک کنند.  بدون این دانش اولیه ، افراد ممکن است با اجرای یک کمپین موفق بازاریابی مقاله مشکل داشته باشند.  یک مدرک بازاریابی یک محیط یادگیری ساختاریافته را فراهم می کند تا به متخصصان آینده بازاریابی کمک کند تا رابطه بین تکنولوژی‌های اینترنتی و اصول بازاریابی را بهتر درک کنند.

افسانه های برتر در مورد بازاریابی مقاله ای

افسانه: بازاریابی مقاله ای تاثیری ندارد.

 واقعیت: بازاریابی مقاله ای برای ایجاد شبکه ای از لینک های ورودی ضروری است که باعث ایجاد ترافیک وب سایت می شود.


افسانه: مقالات توزیع شده به عنوان صفحات تکمیلی فهرست می شوند.

 واقعیت: مقاله ها بسته به روش ارسال ، می توانند در موتورهای جستجوی اصلی از 10 رتبه برتر برخوردار شوند.


افسانه: شما باید مقاله خود را به صورت دستی به هزاران سایت ارسال کنید تا پاسخی دریافت کنید.

 واقعیت: توزیع مقالات با استفاده از بسیاری روش ها امکان پذیر است. متداول ترین موارد شامل خود انتشاری در وب سایت خود ، ارسال فقط به سایت های اختصاص داده شده به یک موضوع خاص ، ایمیل کردن مقاله ای با کیفیت به سایت های پر بازدید و ارسال به پایگاه های ذخیره سازی معروف مقاله است.


 در برنامه‌های آموزش بازاریابی، دانش آموزان اصول ارتباطات تجاری، رفتار مصرف کننده و تجزیه و تحلیل تحقیقات بازار را در میان سایر مباحث فرا می‌گیرند. از طریق پروژه های عملی و تحقیقات گسترده ، دانش آموزان درک عمیقی از نحوه تجزیه و تحلیل داده های کمپین های بازاریابی موجود و استفاده از پروفایل های رفتار مصرف کننده برای تطبیق تلاش های بازاریابی برای حداکثر ارزش به دست می آورند.

برنامه های اعطای مدرک بازاریابی همچنین محیطی کاملاً خلاقانه و نوآورانه ارائه می دهند و به دانشجویان کلیه مهارت های لازم برای ساخت پیام های موثر را که به مخاطبان هدف آنها می رسد ، می دهند.  دانشجویان بازاریابی تشویق می شوند تا روشهای خلاقانه ای را برای انتقال پیام خود به منظور بیشترین تأثیر و بازگشت سرمایه اولیه بازاریابی کشف کنند.  آنها یاد می گیرند کانال های جدید توزیع محتوا را شناسایی کنند و لحن و فحوای یک کمپین را متناسب تر با مخاطبان هدف سازگار کنند.

این مهارت ها به دنیای تجارت قابل انتقال است و برای راه اندازی یا مدیریت یک کمپین موفق بازاریابی مقاله ای ضروری است.  بازاریابان باید بتوانند به سرعت عملکرد کمپین را تجزیه و تحلیل کنند و یا محتوا یا استراتژی کلی را برای دستیابی به بازده بهتر تغییر دهند.

درک اینکه چگونه و چرا مصرف کنندگان به دنبال محتوای خاص می گردند ، به متخصصین حوزه ی مقاله و رسانه های اجتماعی اجازه می دهد تا تمرکز خود را بر روی تهیه محتوای خاص مربوط به آن نیازها بگذارند.  با شناسایی بخشهای خاص بازار و محتوای مورد نظر آنها ، متخصصان بازاریابی می توانند منابع معتبر محتوای مربوط به بازار عمودی هر حوزه کاری را جمع آوری کنند.  این به بازاریابان اجازه می دهد تا برنامه تحویل را تهیه کنند تا محتوای مناسب و به موقع را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند که تجارت را به جلو سوق دهد.  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه یک مدرک بازاریابی می تواند به شما در دستیابی به موفقیت در بازاریابی مقاله ای کمک کند ، از مدارس ارائه دهنده مدرک بازاریابی اطلاعات بخواهید.

من رسانا ، کارشناس تولید محتوا در می چند هستم. از ابتدای همکاریم با می چند تصمیم داشتم که کار های متفاوتی رو رقم بزنم و امیدوارم من رو با فعالیت ها و مقالاتم دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 14 =