Affiliate-marketing

Affiliate marketing


الگوی تولید درآمد که در آن صاحبان وب سایت تبلیغاتی را در سایت خود قرار می‌دهند و بازدید کنندگان را به وب سایت یک شرکت وابسته هدایت می کند. معمولاً وقتی بازدید کننده از وب سایت شرکت وابسته بازدید می کند یا خرید می کند، درصدی در آمد برای صاحب وبسایت تبلیغ کننده خواهد داشت.


چه می شد اگر به جای دست و پا زدن در یک کار یکنواخت و بی هیجان، می‌توانستید در هر زمانی و از هرکجا حتی وقتی خواب هستید درآمد کسب کنید؟

این همان ایده ی پشت بازاریابی پورسانتی یا Affiliate Marketing است.

بازاریابی پورسانتی یک تاکتیک معروف برای فروش محصول و تولید درآمد آنلاین قابل توجه است. این تاکتیک هم برای برندها و هم بازاریابانی که در فروش همکاری دارند بسیار سودمند است،جدیدا حرکت به سمت تاکتیک های کمتر سنتی بازاریابی، موفقیت آمیز بوده است. در حقیقت:

  • 81% از برندها و 84% از ناشران از قدرت بازاریابی پورسانتی استفاده می کنند، آماری که هرساله با افزایش سرمایه گذاری در بازاریابی پورسانتی در ایالات متحده رو به افزایش است.
  • هرساله یک رشد 10.1 درصدی در هزینه های بازاریابی پورسانتی در ایالات متحده وجود دارد، یعنی تا سال 2020 این رقم به 6.8 میلیارد دلار خواهد رسید.
  • در سال 2018 قرار بر این شد که هزینه های بازاریابی محتوا 62% از طرح های بازاریابی سنتی باشد ،درحالیکه در همان زمانِ یکسان، سه برابر روش های سنتی مشتری احتمالی جذب می کرد. درواقع 16% از تمام سفارشاتی که به صورت آنلاین انجام می شد را می توان به تاثیر بازاریابی پورسانتی نسبت داد.
  • در مارس 2017، سیستم همکاری در فروش آمازون تغییر کرد، نرخ های بین 1تا10% از درآمد محصول را به سازندگان پیشنهاد می داد که فرصتی برای بازاریاب ها فراهم می کرد تا درآمد غیرفعال شان را به طرز چشمگیری بر اساس بازار عمودی که در آن می فروشند افزایش دهند.
  • بازاریابی پورسانتی جیسون استون (که با لقب مشاور میلیونر شناخته می شود)، باعث فروش 7میلیون دلاری در خرده فروشی ها فقط در ماه های ژوئن و جولای 2017 شده بود.

سرفصل‌های محتوا

بازاریابی همکاری در فروش چیست؟

بازاریابی همکاری در فروش یا Affiliate Marketing فرآیندی است که در آن یک بازاریاب ،پورسانتی در قبال تبلیغ برای محصولات شخص یا شرکت دیگر دریافت می کند. بازاریاب به سادگی به دنبال محصولی که از آن لذت می برد می گردد،سپس آن را تبلیغ می کند و سهمی از سود حاصل از هر فروشی که انجام می دهد را به دست می آورد.کار فروش به این صورت انجام می شود که از وب سایت بازاریاب به وب سایت فروشنده لینک می شوند.

بازاریابی همکاری در فروش چگونه انجام می شود؟

از آنجا که بازاریابی همکاری در فروش با تقسیم مسئولیت های بازاریابی و ساخت محصول در بین افراد انجام می شود، می تواند ضمن فراهم آوردن سهم سود برای شرکا ،از توانایی افراد مختلف برای یک استراتژی بازاریابی موثرتر استفاده کند. برای انجام این کار سه شخص متفاوت باید حضور داشته باشند:

  1. فروشنده و سازندگان محصولات
  2. بازاریاب پورسانتی یا تبلیغ کننده
  3. مشتری

بیایید روابط پیچیده ی بین این سه شخص را بررسی کنیم تا مطمئن شویم بازاریابی همکاری در فروش موفقیت آمیز است.

فروشنده و سازندگان محصول

خریدار، که ممکن است یک کارافرین تک نفره یا یک شرکت بزرگ باشد ،درواقع یک فروشنده،تاجر، سازنده ی محصول یا خرده فروش با یک محصول برای عرضه کردن به بازار محسوب می شود. محصول می تواند یک شی فیزیکی مانند لوازم خانگی باشد و یا یک سرویس مانند آموزش های آرایشگری.

فروشنده که به عنوان برند نیز شناخته می شوند،به حضور فعال در بازاریابی نیازی ندارد اما می توانند تبلیغ کننده باشند و از سهم درآمد مربوط به بازاریابی همکاری در فروش سود ببرند.

برای مثال فروشنده می تواند تاجر تجارت الکترونیکی باشد که یک بیزنس از تولید به مصرف را شروع کرده و می خواهد از طریق صرف هزینه در وب سایت های بازاریابی که محصولات را تبلیغ می کنند، مخاطبان جدیدی به دست آورد. یا فروشنده می تواند یک شرکت ارائه سرویس ابری (SaaS) باشد که بازاریاب ها را به کار می گیرند تا کمک کنند نرم افزارهای بازاریابی شان را بفروشند.

بازاریاب پورسانتی یا ناشر

بازاریاب پورسانتی که با نام ناشر نیز شناخته می شود، می تواند یک شخص یا یک شرکت باشد که محصول فروشنده را به روشی جذاب به مشتری های بالقوه تبلیغ می کند. به عبارت دیگر، بازاریاب محصول را تبلیغ می کند تا مشتریان را متقاعد کند که این محصول برای آنها ارزشمند یا مفید است و آن ها را راضی می کند تا محصول را بخرند. اگر مشتری محصول را بخرد، بازاریاب بخشی از درآمد به دست آمده را دریافت می کند.

بازاریاب ها اغلب مخاطبان ویژه ای دارند که محصول را به آن ها تبلیغ می کنند، و عموما پایبند به علایق آن مخاطبان هستند. این یک حوزه ی کاری معین یا یک برند شخصی می سازد که به بازاریاب کمک می کند مشتریانی را جذب کنند که درجریان تبلیغ، احتمال بیشتری دارد دست به اقدام بزنند.

مشتری

چه مشتریان این را بدانند چه ندانند، آن ها (و خریدهایشان) گردانندگان بازاریابی پورسانتی هستند. بازاریاب ها این محصولات را با آن ها در رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و وب سایت ها به اشتراک می گذارند.

وقتی مشتری ها محصول را میخرند، فروشنده و بازاریاب سود حاصله را تقسیم می کنند. گاهی اوقات بازاریاب انتخاب می کند که با مشتری صادق باشند و این را افشا می کنند که آن ها برای فروشی که ترتیبش را می دهند پورسانت دریافت می کنند. اوقاتی دیگر مشتری ممکن است بی خبر از فعالیت های بازاریابی پشت خریدشان باشد.

در هر صورت، آن ها به ندرت از طریق بازاریابی پورسانتی برای محصولی که خریداری کرده اند هزینه ی بیشتری می پردازند؛ سهم سود بازاریابان در قیمت خرده فروشی لحاظ شده است. مشتری فرآیند خرید را تکمیل می کند و محصول را طبق معمول دریافت می کند، بدون تاثیر پذیرفتن از سیستم بازاریابی پورسانتی که در آن، آن ها بخش مهمی هستند.

بازاریاب های پورسانتی چطور حقوق می‌گیرند؟

بازاریابی همکاری در فروش یک روش سریع و ارزان کسب درآمد بدون دردسر فروش یک محصول است که یک فرصت عالی برای آن هاییست که به دنبال افزایش درآمد آنلاین هستند. اما یک بازاریاب پورسانتی بعد از اتصال فروشنده به خریدار چطور حقوق دریافت می کند؟

پاسخ این سوال می تواند پیچیده باشد.

همیشه لزوما نیاز نیست که خریدار محصول را بخرد تا دستمزد به بازاریاب داده شود. طبق برنامه ، مشارکت بازاریاب در فروش فروشنده به روش های مختلفی محاسبه می شود.

بازاریاب ممکن است با روش های مختلفی حقوقش را دریافت کند:

پرداخت به ازای هر فروش

این ساختار استاندارد بازاریابی است. در این برنامه، فروشنده بعد از اینکه مشتری در نتیجه ی استراتژی های بازاریابی بازاریاب محصول را خریداری کرد، به بازاریاب درصدی از نرخ فروش محصول را اعطا می کند.به عبارت دیگر بازاریاب قبل از اینکه پورسانتی دریافت کند باید واقعا کاری کند که سرمایه گذار روی محصول سرمایه گذاری کند.

پرداخت به ازای هر مشتری احتمالی

برنامه های پرداخت به ازای هر مشتری احتمالی یک سیستم پیچیده تر است که به بازاریاب به ازای تبدیل مشتری های احتمالی دستمزد می‌دهد. بازاریاب باید مشتری را متقاعد کند تا از وب سایت فروشنده بازدید کند و اقدام موردنظر فروشنده را انجام دهد؛ این اقدام می تواند پرکردن یک فرم تماس، ثبت نام برای دوره ی آزمایشی یک محصول،مشترک شدن در یک خبرنامه، یا دانلود نرم افزار یا فایل ها باشد.

پرداخت به ازای هرکلیک

این برنامه روی ایجاد انگیزه توسط بازاریاب بر مشتری برای تغییر مسیر آن ها از پلتفرم بازاریابی به وب سایت فروشنده تمرکز می‌کند. این یعنی باید مشتری را تاحدی درگیر کنند تا آن ها از سایت بازاریاب به سایت فروشنده حرکت کنند. بازاریاب براساس افزایش ترافیک وب دستمزد دریافت می‌کند.

چرا باید یک بازاریاب پورسانتی باشید؟

چه دلایلی وجود دارد که باید یک بازاریاب پورسانتی شوید؟

درآمد غیرفعال(منفعل)

درحالیکه هر شغل “عادی” شما را ملزم می کند تا سرکار باشید که پول در بیاورید، بازاریابی پورسانتی به شما توانایی کسب درآمد درهنگام خواب را می دهد. با صرف زمان اولیه برای یک کمپین شما خواهید دید که همانطور که مشتریان در طول روزها و هفته ها محصول را خریداری می کنند آن زمان به شما بازگردانده می شود. شما برای کارتان زمانی که آن را به پایان رساندید پول دریافت خواهید کرد. حتی اگر پشت کامپیوتر نباشید، مهارت های بازاریابی شما برایتان جریان ثابتی از درآمد را به دست می آورند.

نیازی به حمایت از مشتری نیست

فروشندگان و شرکت هایی که محصولات یا سرویس هایی ارائه می دهند باید با مشتریان شان مواجه شوند و مطمئن شوند آن ها از چیزی که خریده اند رضایت دارند.

به لطف ساختار بازاریابی همکاری در فروش شما لازم نیست هرگز نگران پشتیباین از مشتری یا رضایت خریدار باشید. تمام کار یک بازاریاب پورسانتی این است که فروشنده و خریدار را به هم متصل کند. فروشنده با هرگونه شکایت مشتری بعد از دریافت پورسانت تان از فروش ، مواجه خواهد شد.

از داخل خانه کار کنید

اگر شخصی هستید که از رفتن به محل کار متنفرید، بازاریابی پورسانتی بهترین راه حل برای شماست. شما قادرخواهید بود در خانه ی خود راحت باشید و کمپین هایی را اداره کنید و از محصولاتی که فروشندگان می سازند درآمد کسب کنید. این شغلی است که می توانید بدون درآوردن پیژامه هایتان انجامش دهید!

مقرون به صرفه

اکثر کسب و کارها نیازمند هزینه های راه اندازی و همچنین یک جریان نقدی برای  تامین کالاهای قابل فروش هستند. با این حال بازاریابی پورسانتی می تواند با هزینه های پایین انجام شود، به این معنی که شما می توانید سریعا و بدون دردسر زیادی شروع به کار کنید. هیچ هزینه ای در برنامه ی بازاریابی همکاری در فروش وجود ندارد که بخواهید نگرانش باشید و نیازی به تولید محصول نیست. شروع به این شغل نسبتا آسان است.

راحت و انعطاف پذیر

از آن جا که در واقع شما تبدیل به یک فریلنسر می شوید استقلال زیادی در تنظیم اهداف تان دارید؛ از جمله تغییر مسیرتان زمانی که احساس می کنید در کاری با استعداد هستید ، انتخاب محصولاتی که مورد علاقه ی شماست، و حتی تعیین ساعت کاری تان. این راحتی یعنی می توانید در چند جای مختلف سرمایه داشته باشید یا تنها روی کمپین های راحت و ساده تمرکز کنید. شما همچنین از محدودیت ها و مقررات شرکتی و همچنین تیم هایی که عملکرد نادرست دارند به دور هستید.

پاداش های مبتنی بر عملکرد

با شغل های دیگر شما ممکن است هفته ای 80 ساعت کار کنید و بازهم حقوق یکسانی دریافت کنید. بازاریابی پورسانتی کاملا مبتنی بر عملکرد شماست. شما به اندازه ای کاری که انجام داده اید از آن پول در می آورید. مهارت های افتخارآمیز بازبینی و نوشتن کمپین های سرگرم کننده به پیشرفت های مستقیم در درآمدتان تبدیل خواهد شد. سرانجام شما برای کار برجسته ای که انجام داده اید حقوق دریافت می کنید!

قدرت سئو را دست کم نگیرید

اگر SEO را به درستی انجام دهید، ترافیک ارگانیک زیادی وجود دارد که می توانید از موتورهای جستجو بدست آورید. روزهایی که بهینه سازی موتور جستجو از طریق تقلب در گوگل امکانپذیر بود به پایان رسیده. امروز این کار از طریق بهترساختن وب سایت تان برای بازدیدکنندگان امکان پذیر است.مردم ذاتا به دنبال اطلاعات آنلاین می گردند. بخاطر همین است که شما باید مبانی اولیه سئوی صفحه وب ، جستجوی کلیدواژه ای و لینک سازی را یادبگیرید تا منبع اطلاعاتی باشید که آن ها زودتر از بقیه پیدا می کنند.چه کسی است که نخواهد برای عبارت هایی مانند “بهترین محصول” یا “بررسی محصول” در نتایج گوگل اولین باشد؟

انواع کانال های بازاریابی همکاری در فروش

اکثر بازاریاب ها روش های رایجی را به کار می گیرند تا مطمئن شوند مخاطبان شان درگیر و پذیرای خرید محصولات تبلیغ شده هستند. اما تمام بازاریاب ها محصولات را به یک روش یکسان تبلیغ نمی کنند. درحقیقت چندین کانال بازاریابی پورسانتی مختلف وجود دارد که آن ها ممکن است از آن استفاده کنند.

اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر شخصی است که قدرت تاثیرگذاری بر تصمیمات خرید بخش بزرگی از جمعیت را در اختیار دارد. این شخص برای سود بردن از بازاریابی همکاری در فروش در جایگاه خوبی قرار دارد. آن ها برای داشتن دنبال کنندگان تاثیرپذیر به خود می بالند، بنابراین این برای آن ها راحت است که از طریق پست در رسانه های اجتماعی ، وبلاگ ها و دیگر راه های تعامل با فالورهایشان ،مشتری ها را به سمت محصولات فروشنده هدایت کنند. اینفلوئنسرها سپس سهمی از سودی که  در ایجاد آن کمک کردند را دریافت می کنند.

وبلاگ نویس ها

وبلاگ نویسان با داشتن امکان رتبه بندی ارگانیک در نمایش داده های موتورهای جستجو در افزایش نرخ تبدیل یک فروشنده بهترین هستند.وبلاگ نویس محصول یا سرویس را به عنوان نمونه نشان می دهد و سپس یک بررسی جامع می نویسد که برند را به صورت قانع کننده ای تبلیغ می کند و ترافیک وبلاگ را به سمت سایت فروشنده هدایت می کند.

وبلاگ نویس بخاطر تاثیری که از طریق کلماتش درمورد ارزش محصول به مشتری القا می کند و باعث می شود که فروش فروشنده بیشتر شود ،پاداش می گیرد. برای مثال مقاله ی من درمورد بهترین نرم افزار بازاریابی ایمیلی شامل بررسی محصولات و لینک های وابسته به سایت فروشنده در سراسر آن است.

میکروسایت‌های متمرکز برجستجوی بازاریابی

توسعه و کسب درآمد از میکروسایت ها می تواند منجر به فروش زیادی شود. این سایت ها درون یک سایت شریک یا در لیست های اسپانسری یک موتور جستجو تبلیغ می شوند. آن ها متمایز و مجزا از سایت اصلی سازمان هستند. میکروسایت ها با ارائه ی محتوای متمرکز تر و مرتبط تر به گروه خاصی از مخاطبان، منجر به افزایش نرخ تبدیل به دلیل فراخوان عمل ساده و آسان شان می شوند.

لیست‌های ایمیل

بازاریابی ایمیلی علی رغم خواستگاه قدیمی اش هنوز یک منبع درآمد از بازاریابی همکاری در فروش است. برخی بازاریاب ها لیست های ایمیلی دارند که می توانند از آن برای تبلیغ محصولات فروشنده استفاده کنند.برخی دیگر ممکن است از خبرنامه های ایمیلی استفاده کنند که شامل هایپرلینک هایی به محصولات فروشنده هستند و پس از خرید مشتری از محصول، پورسانت دریافت کنند.

روشی دیگر برای بازاریاب ها ساخت یک لیست ایمیل درطول زمان است. آن ها از کمپین های مختلف خود استفاده می کنند تا ایمیل های انبوه را جمع آوری کنند، سپس ایمیل هایی راجع به محصولاتی که درحال تبلیغ آن هستند ارسال می کنند.

وب سایت های بزرگ رسانه ای

این سایت ها برای ایجاد حجم ترافیک زیاد در همه زمان ها طراحی شده اند و روی به دست آوردن مخاطبان میلیونی تمرکز دارند. این وب سایت ها محصولات را به مخاطبان انبوه خود از طریق استفاده از بنرها و لینک های بازاریابی وابسته به متن تبلیغ می کنند.

این روش به بهترین نحو محصولات را در معرض نمایش قرار می دهد و نرخ تبدیل ها را بهتر می کند و منجر به یک درآمد بالا هم برای فروشنده و هم بازاریاب می‌شود.

نکاتی برای کمک به تبدیل شدن به یک بازاریاب پورسانتی موفق

همیشه نکاتی برای تبدیل شدن به یک فرد موفق در هر تخصصی وجود دارد. در ادامه با نکات مهمی که هر بازاریاب پورسانت باید رعایت کند تا بتواند به موفقیت در این حرفه نزدیک‌تر شود.

یک رابطه ی مبتنی بر تفاهم برقرار کنید.

وقتی درحال شروع حرفه ی بازاریابی تان هستید حتما می خواهید که مخاطبی که علایق بسیار خاصی دارد را جذب کنید. این کار شما را قادر می سازد تا کمپین های بازاریابی تان را متناسب با آن حوزه ی کاری طراحی کنید، و احتمال افزایش نرخ تبدیل را افزایش دهید. با معرفی کردن خودتان به عنوان متخصص در یک حوزه به جای تبلیغ مجموعه بزرگی از محصولات ، قادر خواهید بود محصول را به افرادی تبلیغ کنید که بیشتر احتمال دارد محصول را خریداری کنند.

شخصی سازی کنید.

هیچ کمبود یا محصولی وجود ندارد که مجبور به تبلیغ آن باشید. شما امکان گزینش و انتخاب محصولاتی که شخصا به آن ها اعتماد دارید را دراختیار دارید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که کمپین هایتان بر محصولات واقعا باارزش تمرکز داشته باشند تا خریداران لذت ببرند. اگر شما به طور همزمان قابل اطمینان بودن برند شخصی تان را ثابت کنید،نرخ تبدیل چشمگیری به دست خواهید آورد.

همچنین اگر می خواهید در کار ایمیل موفق باشید تا با وبلاگ نویسان و اینفلوئنسرهای دیگر کار کنید، از یک ابزار مانند ContactOut or Voila Norbert استفاده کنید تا اطلاعات ارتباطی افراد را جمع آوری کنید و ایمیل های شخصی سازی شده ارسال کنید تا فرصت هایی برای وبلاگ نویسی مهمان و بازاریابی پورسانتی به دست آورید.

شروع به بررسی محصولات و سرویس ها کنید.

روی بررسی محصولات و سرویس هایی تمرکز کنید که در حوزه ی کاری شما قرار می گیرد. سپس از رابطه ی مبتنی بر تفاهمی که با مخاطبان تان ساخته اید و موضع خود به عنوان یک متخصص استفاده کنید تا به خوانندگان تان بگویید چرا آن ها از خرید این محصول یا سرویسی که شما درحال تبلیغ آن هستید سود می برند.تقریبا هرچیزی که به صورت آنلاین فروخته شود اگر یک برنامه بازاریابی همکاری در فروش وجود داشته باشد می تواند بررسی شود، شما می توانید محصولات فیزیکی، نرم افزار دیجیتال، یا حتی سرویس هایی که آنلاین فروخته می شوند مثل ride-sharing یا travel resort booking را بررسی کنید. این خصوصا برای مقایسه این محصول با دیگر محصولاتی که در همان دسته قرار می گیرند موثر است. مهمتر از همه اینکه مطمئن شوید محتوای مفصل و دقیق تولید می کنید تا نرخ تبدیل را بهتر کنید.

از چندین منبع استفاده کنید.

به جای تمرکز بر تنها یک کمپین ایمیلی، بر روی کسب درآمد از طریق وبلاگ، جمع کردن مخاطب در رسانه های اجتماعی و حتی بررسی تبلیغات کراس چنل(Cross-Channel) نیز وقت بگذرانید.

استراتژی های بازاریابی مختلفی را تست کنید تا ببینید مخاطبان تان به کدام یک از آن ها بیشتر پاسخ می دهند. از این تکنیک مکررا استفاده کنید.

کمپین ها را با دقت انتخاب کنید.

فرقی ندارد مهارت های بازاریابی شما چقدر قوی باشد، شما از تبلیغ یک محصول بد کمتر از تبلیغ یک محصول ارزشمند پول در می آورید. وقت بگذارید و قبل از تبلیغ یک محصول مطلوبیت آن را بررسی کنید. حتما قبل از اینکه همکاری را آغاز کنید درمورد فروشنده با دقت تحقیق کنید. زمان شما ارزش زیادی دارد و شما می خواهید مطمئن شوید که آن را صرف یک محصول سودمند و فروشنده ای که از آن مطمئن هستید می کنید.

با مدها پیش بروید تا بروز باشید.

در حوزه ی بازاریابی همکاری در فروش رقابت شدیدی وجود دارد. شما باید حتما از جدیدترین مدهای بازاریابی باخبر باشید تا در رقابت باقی بمانید. علاوه براین شاید بتوانید حداقل از چند تکنیک بازاریابی جدید که دائما ایجاد می شوند سود ببرید. مطمئن شوید که در تمام این استراتژی ها بروز باشید تا ضمانت کنید که نرخ تبدیل شما و سپس درآمدتان تا حد امکان بالا باشد.

برترین مدهای بازاریابی همکاری در فروش در سال 2021 کدامند؟

همانطور که گفتیم، پیش رفتن با ترند روز و مد‌های بازاریابی خیلی به ما کمک می‌کند.

گزارش دهی و انتساب بهبودیافته ی بازاریابی همکاری در فروش.

بسیاری از برنامه های همکاری در فروش با انتساب آخرین کلیک اجرا می شوند، که در آن بازاریابی که آخرین کلیک را قبل از فروش به دست آورد، 100درصد پورسانت را برای تبدیل به دست می آورد.این درحال تغییر است. با پلتفرم های همکاری در فروش که مدل های انتساب جدید را فراهم کرده اند و ویژگی ها را گزارش می کنند شما می توانید نمای یک قیف کامل کراس چنل را ببینید تا بفهمید تاکتیک های بازاریابی افراد چطور باهم کار می کنند تا نتیجه را پدید آورند.

برای مثال شما ممکن است ببینید که یک کمپین پولی شبکه اجتماعی اولین کلیک را تولید کرده ، بازاریاب X کلیک دو را تولید کرده، و بازاریاب Y آخرین کلیک را به دست آورده است. با این تصویر کامل شما می توانید پورسانت بازاریاب ها را تنظیم کنید تا بازاریاب X ،درصدی از پورسانت فروش را بگیرد حتی اگر او آخرین کلیک را به دست نیاورده باشد.

حوزه های کاری اینفلوئنسرها فوق العاده هدفمند می شود

درگذشته ، بازاریاب های بزرگ به عنوان نقطه اتکا بودند که همه کوپن ها را می گرفتند و سایت های مدیا، ترافیک را به صدها یا هزاران تبلیغ کننده می دادند. این مورد دیگر چندان صادق نیست.امروزه با استفاده ی خریداران از کلیدواژه های طولانی و جزئی تر و جستجو برای محصولات و سرویس های بسیار خاص ، اینفلوئنسرها می توانند از حوزه کاری بسیارمتمرکز خود برای موفقیت در بازاریابی همکاری در فروش استفاده کنند. اینفلوئنسرها ممکن است ترافیک عظیمی به سایت تبلیغ کنندگان نفرستند اما مخاطبانی که آن ها میفرستند معتبر، هدفمند و دارای نرخ تبدیل بیشتری هستند.

GDPR درحال تغییر نحوه‌ی جمع آوری داده های شخصی است.

آیین نامه عمومی حفاظت از داده ها(GDPR) ، که در 25 مه 2018 شروع به کار کرد مجموعه ای از مقررات حاکم بر استفاده از داده های شخصی در اتحادیه ی اروپا می باشد. این آیین نامه برخی بازاریاب ها را ملزم می کند تا داده کاربر را با رضایت او و انتخاب خودش ( سیاست های حفظ حریم خصوصی و اطلاعیه های کوکی های به روز شده)به دست آورند، حتی اگر آن ها در اتحادیه ی اروپا ساکن نیستند. این آیین نامه جدید همچنین باید به شما یادآوری کند که از دستورالعمل های FTC پیروی کنید و به طورواضح نشان دهید که شما پورسانت های بازاریابی را از توصیه هایتان دریافت می کنید.

بازاریاب های همکاری در فروش هوشمندتر می شوند.

فروشنده هایی که درصد بزرگی از درآمدشان را از کانال بازاریابی دریافت می کنند می توانند به شرکای همکار در فروش شان اعتماد کنند. این می تواند منجر شود که بازاریاب های پورسانتی از وضعیت مهم شان استفاده کنند تا پورسانت بیشتری دریافت کنند و با تبلیغ کنندگان شان معاملات بهتری انجام دهند. چه ساختار این پورسانت، CPA،CPL،یاCPC باشد، برنامه های زیادی برای پرداخت درآمد بالا به بازاریاب وجود دارد و بازاریاب های پورسانتی اوضاع را تحت کنترل و سلطه ی خود دارند.

شما کدام استراتژی های بازاریابی همکاری در فروش را در سال 2021 باید پیاده سازی کنید؟

حالا سوال اینجاست که ما از کدام استراتژی ها استفاده کنیم؟ در ادامه با استراتژی های پیشنهادی آشنا می‌شویم.

تنها محصولاتی را توصیه کنید که کاملا با آن ها آشنایی دارید.

اعتمادسازی با مخاطب تان در بازاریابی همکاری در فروش از اهمیت زیادی برخوردار است، و سریعترین راه برای از دست دادن اعتماد توصیه محصولاتی است که یا قبلا از آن ها استفاده نکرده اید یا مورد مناسبی برای مخاطب شما نیستند. همچنین هرگز به کسی به طور مستقیم نگویید که یک محصول را بخرد، شما تنها باید آن را توصیه کنید. هرچه بیشتر کمک کننده باشید و هرچه بیشتر توصیه های باکیفیتی ارائه کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که بازدیدکنندگان برای استفاده از تجربه و تخصص شما دوباره به وب سایت تان بازگردند.

محصولاتی را از فروشندگان مختلف تبلیغ کنید.

همه ی تخم مرغ هایتان را در یک سبد نگذارید. اگر فقط محصولات یک فروشنده را تبلیغ کنید شما معطل پورسانت، صفحات فرود، و در آخر نرخ تبدیل آن ها می مانید. این مهم است که با فروشنده های مختلف زیادی در حوزه ی کاری تان همکاری کنید و طیف وسیعی از محصولات را تبلیغ کنید.

این استراتژی بازاریابی همکاری در فروش، تعداد پورسانت هایی که به دست می آورید را بیشتر می کند و جریان ثابتی از درآمد را وقتی درحال ساخت یک وب سایت همکاری در فروش هستید برایتان ایجاد می کند.چندنمونه از فروشندگان پورسانتی عبارت اند از برندهایی مانند دیجی کالا، زنبیل، میهن استور و…

به طور دائم نرخ تبدیل تان را تست و بهینه سازی کنید.

بیایید فرض کنیم شما یک پیج تبلیغاتی دارید که در آن یک محصول را با لینک های مربوط به سایت آن محصول تبلیغ می کنید. اگر درحال حاضر 5000 بازدید در طول ماه با یک نرخ تبدیل 2% دارید، پس 100 مراجعه کننده دارید. برای به دست آوردن 200 مراجع شما می توانید یا روی به دست آوردن بیش از 5000 بازدیدکننده تمرکز کنید یا به سادگی نرخ تبدیل را تا 4% بالا ببرید.

کدام یک آسان تر به نظر می رسد؟ به جای صرف کردن ماه ها وقت برای ساخت اعتبار دامنه با وبلاگ نویسی و گذاشتن پست های مهمان برای به دست آوردن ترافیک اورگانیک بیشتر،لازم است تنها نرخ تبدیل تان را 2% بیشتر کنید. این کار می تواند شامل بهینه سازی صفحه فرود، تست کردن فراخوان عمل سایت ، و داشتن یک استراتژی مناسب نرخ تبدیل می باشد. با تست و بهینه سازی سایت تان می توانید با تلاش کمتر شاهد نتایج چشمگیرتری باشید.

روی منابع ترافیک سایت تبلیغ کننده تمرکز کنید.

این مهم است که بدایند ترافیک تان از کجا می آید و نمودار جمعیت شناسی مخاطبان تان را دراختیار داشته باشید. این کار شما را قادر می سازد تا پیام خود را برای آنان شخصی سازی کنید تا بتوانید بهترین توصیه ها را برای محصول تبلیغ کننده ارائه کنید. شما نباید تنها روی بازار عمودی که در آن هستید تمرکز کنید، بلکه باید روی منابع ترافیک و مخاطبانی که از سایت تان بازدید می کنند تمرکز کنید. منابع ترافیک می تواند شامل ترافیک اورکانیک، پرداختی، رسانه های اجتماعی، ارجاعی، نمایشی، ایمیل، یا ترافیک مستقیم باشد.

شما می توانید داده های مربوط به منبع ترافیک را در Google Analytics ببینید تا چیزهایی مانند زمان صرف شده در پیج، نرخ پرش، موقعیت جغرافیایی، سن، جنس، ساعت روز، دستگاه ها ( موبایل و دسکتاپ) ، و بیشتر از این را مشاهده کنید ، اینگونه شما می توانید تلاش تان را روی بالاترین ترافیک تبدیلی متمرکز کنید. این داده های تحلیلی برای اتخاذ تصمیم گیری های آگاهانه، افزایش نرخ تبدیل سایت تان و فروش بیشتر در کار بازاریابی تان مهم است.

نتیجه گیری

بازاریابی همکاری در فروش یک راه حل ایده آل برای آن هایی است که به دنبال کنترل داشتن بر درآمدشان به وسیله ی تمرکز بر گزینه های درآمدزای مبتنی بر عملکرد هستند. یک بازاریاب پورسانتی باانگیزه با همکاری در کنار یک فروشنده قادرخواهد بود به راحتی در منزلش، بدون نگران شدن درمورد تولید محصول یا سرویس به دست خودش، یک درآمد غیرفعال به دست آورد.

گرچه موفقیت در این کار بستگی به مهارت های بازاریابی بازاریاب دارد، این می تواند یک راه موثر برای رسیدن به اهداف درآمدی باشد و یا یک شغل اول یا یک شغل دوم سودمند باشد.

بازاریابی همکاری در فروش از طریق بررسی ها، وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی، نرم افزار وبینار، و دیگر پلتفرم ها یک مرز جدید در بازاریابی است که فقط منتظر به کار گرفته شدن است.  از نکات ارائه شده در این مقاله استفاده کنید  تا بتوانید مخاطبان تان را درگیر کنید، خوانندگان منفعل را به مشتریان فعال تبدیل کنید، و حواله ی دستمزدتان را در هر زمانی با یک کلیک بیشتر کنید.

من رسانا ، کارشناس تولید محتوا در می چند هستم. از ابتدای همکاریم با می چند تصمیم داشتم که کار های متفاوتی رو رقم بزنم و امیدوارم من رو با فعالیت ها و مقالاتم دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =