Ad-space

Ad space


کوتاه شده کلمه “advertising space” است . مکانی از صفحه وب است که تبلیغات در آنجا قرار می‌گیرند.


جایگاه تبلیغات چیست؟

بخشی از یک وب سایت یا یک سری صفحات وب است که به تبلیغات آنلاین اختصاص داده شده است. جایگاه تبلیغات یک جزء مهم برای تقریبا تمام سازمان ها و وب سایت های آنلاین است که مستقیما با تکیه بر درآمد حاصل از تبلیغات هدایت می شود.

بدون جایگاه تبلیغات، یک وب سایت یا صفحه ی وب هیچ منبع درآمدی از راه تبلیغات نمی تواند داشته باشد. قیمت گذاری جایگاه تبلیغات وب سایت، عموما براساس نوع مکان قرارگیری تبلیغات و ترافیک ساعتی که آن وب سایت دارد تعیین می شود. با اینکه در اولین روزهای اختراع اینترنت ،جایگاه تبلیغات یک فاکتور مهم نبود، اما امروزه تبدیل به یک فاکتور اساسی و مهم برای وب سایت هایی که تنها وابسته به درآمد تبلیغات هستند، شده است.

بهترین روش فروش جایگاه تبلیغات در وب سایت

آیا برای شروع فروش جایگاه تبلیغات وب سایت تان آماده هستید اما مطمئن نیستید که چطور این کار را آغاز کنید؟ راهنمای زیر به تمام سوالات تان پاسخ می دهد.

بسیاری از ناشران در تلاش برای آموختن چگونگی کسب درآمد از طریق وب سایت و یا تولید درآمد از طریق وبلاگ شان هستند. حتی وقتی آن ها درحال ایجاد محتوای باکیفیت بالا و افزایش ترافیک سایت شان هستند بازهم مردد از خود می پرسند که :”وب سایتم چقدر از راه تبلیغات درآمد کسب می کند؟” و “چطور می توانم جایگاه تبلیغات سایتم را برای فروش آماده کنم؟”

در این راهنما ما الزامات مربوط به فروش جایگاه تبلیغات را بررسی می کنیم و به چهار روش برتر که ناشران می توانند از طریق آن ها جایگاه تبلیغات وب سایت شان را بفروشند نگاهی می اندازیم.

فروش جایگاه تبلیغات به چه معناست؟

فروش جایگاه تبلیغات مستلزم طراحی قسمت های خالی یا نانوشته در وب سایت تان برای میزبانی از تبلیغات است. این تبلیغات منطبق با برنامه از طریق فرآیندهای مزایده یا به طور مستقیم به تبلیغ کنندگان فروخته می شوند. جایگاه تبلیغات اشکال مختلفی دارد، مانند بنرهای تبلیغاتی، محتوا و ویدیوهای اسپانسری.

الزامات مربوط به فروش جایگاه تبلیغات

الزامات خاصی وجود دارد که ناشران آنلاین باید قبل از شروع فروش جایگاه به تبلیغ کنندگان درنظر بگیرند:

ترافیک

ناشران باید تعداد قابل توجهی مخاطب در میان بازدیدکنندگان سایت داشته باشند که برای تبلیغ کنندگان جذاب باشد. هرچه تعداد بازدید بیشتری از صفحه داشته باشید،تبلیغ کنندگان چشم های بیشتری روی محتوای خودشان می بینند. هیچ حد مشخصی از ترافیک لازم برای فروش جایگاه تبلیغات وب سایت تان وجود ندارد، اما شبکه های همکاری در فروش یا پلتفرم های تبلیغاتی خاصی ممکن است یک حد مشخص داشته باشند.

محتوای باکیفیت

وب سایت شما باید میزبان محتوای اورجینال و باکیفیت بالا باشد تا خوانندگان را در صفحه نگه دارد و بیشتر به سایت تان سر بزنند. برای مثال اگر یک وبلاگ بازاریابی متمرکز بر صنعت تان دراختیار دارید،می توانید مطالبی درمورد دانش تخصصی،رهبر فکری، مصاحبه های انحصاری،و تجربیات شخصی منحصربه فرد را به اشتراک بگذارید.

اشلی موسس سایت Sewrella.com را درنظر بگیرید که یک وبلاگ بازاریابی متمرکز برای افرادی که قلاب دوزی و میل بافی بلدند ساخته است.او طرح های منحصربه فرد و یک سری الگوهای رایگان قلاب دوزی ارائه می دهد که مخاطبان را تبدیل به خوانندگان و مشترکان سایتش می کند.

برطبق آخرین گزارش از میزان درآمد اشلی، او بیش از 7800دلار از فروش تبلیغات در وب سایتش به دست آورده است.

طراحی و کارآمدی

وب سایت یک ناشر باید قابل لمس و کاربرد آن راحت باشد، به وسیله ی یک نوار انتقال و نشانگرهای واضح چگونگی جابه جایی بین صفحات و دسترسی به اطلاعات.

وبلاگ هنری و طراحی We and the Color ،علایم جابه جایی شفاف در بالا، اطراف و پایین صفحه ی خانه در خود دارد، که از بازدیدکنندگان دعوت می کند تا از محتوای جدید که مطابق با علایق آن هاست دیدن کنند.

Google AdSense ، نیز افزودن ویژگی هایی را توصیه می کند که میزان تعامل کاربر را بیشتر کند، مانند بخش های نظرنویسی و جلوه های بصری چشم نواز.

مخاطبان

یک مخاطب وفادار ارزشمندتر از یک جهش ناگهانی در ترافیک سایت است. زیرا یک مخاطب وفادار به طور مداوم با محتوای شما به تعامل می پردازد، درحالیکه افزایش یک باره در تعداد افراد زودگذر است.

نشان دهید که در میان خوانندگان مخاطبان قابل اطمینانی دارید که به محتوا و توصیه های شما اعتماد دارند تا تبلیغ کنندگان مایل باشند جایگاه تبلیغات سایت تان را بخرند.

ناشران طیف وسیعی از گزینه ها برای فروش جایگاه تبلیغات در وب سایت شان در اختیار دارند. از این گذشته وب سایت ها خواص دیجیتالی پویایی دارند که تکامل پیدا می کنند تا به افزایش درآمد کمک کنند و تجربیات شخصی سازی شده را به خوانندگان ارائه کنند.

استراتژی های درآمدزایی از تبلیغات

این چهار استراتژی درآمدزایی معروف را درنظر داشته باشید تا کسب درآمد غیرفعال(منفعل) از مخاطبان درحال افزایش تان را آغاز کنید.

شبکه های تبلیغاتی

شبکه های تبلیغاتی برای ناشرانی که به دنبال راهنمایی و مقررات برای فروش جایگاه تبلیغات شان می باشند، سودمند هستند.

یک شبکه ی تبلیغاتی چیست؟

شبکه های تبلیغاتی، ناشران و تبلیغ کنندگان را از طریق یک پلتفرم به هم متصل می کند که برای هر جفت ناشر و تبلیغ کننده به صورت جدا از بقیه اداره می شود. این شبکه ها یک راه حل راحت برای کسب درآمد از وب سایت است و محتوای تبلیغاتی مطابق با سلیقه و نظارت تبلیغ کننده را برای ناشران فراهم می کند.

برای مثال بانک Capital One از طریق یک شبکه تبلیغاتی این تبلیغ را در صفحه ی خانه سایت Forbes قرار داده است:

شبکه های تبلیغاتی از تبلیغ کنندگان می خواهند که به ازای هر هزار نمایش تبلیغ به کاربر، به ازای هر کلیک، یا به ازای هر عملکرد کاربر،به ناشران هزینه پرداخت کنند، و این شبکه ها معمولا خود نیز برای فروش هر تبلیغ پولی دریافت می کنند.

چرا شبکه های تبلیغاتی مورد نیاز هستند؟

شبکه های تبلیغاتی براساس شرایط از پیش تعیین شده ای مانند نوع محتوا،تعداد مخاطب و مقدار بودجه، تبلیغ کنندگان مناسب را به ناشران مناسب متصل می کند.

این شبکه ها همچنین ممکن است شرکت کنندگان را تفکیک کنند و آن ها را به دسته های پرمیوم یا سطح بالا تقسیم بندی کنند تا قیمت گذاری دقیق تر و جایگذاری های بدون برند افراد انجام شود.

چطور یک شبکه تبلیغاتی بسازیم؟

ناشرانی که وقت و منابع مالی دارند می توانند شبکه های تبلیغاتی خود را ایجاد کنند تا بخشی از درآمد خود را با دادن به یک شبکه ی تبلیغاتی شخص ثالث از دست ندهند.این کار مستلزم راه اندازی سرور و دامنه شخصی خودشان است.آن ها سپس باید تبلیغ کنندگان را جذب و تفکیک کنند و بر عملکرد تبلیغات نظارت داشته باشند.

تبلیغات نیتیو

تبلیغات نیتیو به معنی فروش جایگاه تبلیغاتی است که اساسا با محتوا و طراحی وب سایت ناشر متناسب باشد. تبلیغات نیتیو به صورت مقالات و ویدوها اسپانسری یا محتوای پیشنهادی انجام می گیرد.

این مقاله در New York Times که اسپانسر آن Delta بوده است یک تبلیغ نیتیو محسوب می شود:

و این محتوای پیشنهادی که توسط پلتفرم Taboola’s Discovery در سایت Bloomberg.com ارائه شده نیز شکلی از تبلیغات نیتیو است:

چرا تبلیغات نیتیو مهم است؟

تبلیغات نیتیو مهم است چون به مخاطب محتوای تبلیغاتی شخصی سازی شده ارائه می دهد و تجربه ی کاربری را مختل نمی کند.

چون خسته شدن از تبلیغات روی مشتریان تاثیر منفی می گذارد، برندها به دنبال روش های جدیدی برای سرگرم کردن خوانندگان و بازدیدکنندگان با تبلیغات هستند.ناشران می توانند برای این بازاریاب ها فرصت تبلیغات نیتیو را فراهم کنند و از طریق بازدیدکنندگان آنان درآمد کسب کنند.

آیا تبلیغات نیتیو تاثیرگذار است؟

برطبق آنالیز تبلیغاتی انجام شده توسط MediaRadar ، تبلیغات نیتیو قابل اعتماد تر، سرگرم کننده تر و سودآورتر از دیگر قالب های تبلیغاتی است.

این روش همچنین نرخ کلیک را 8.8 برابر بیشتر از نمایش معمولی تبلیغات افزایش می دهد. شاید به همین دلیل است که تبلیغ کنندگان ایالت متحده درحال افزایش هزینه ی پرداختی برای تبلیغات محلی هستند(از 35میلیارد دلار در 2018 به 44 میلیون دلار در 2019 جهش داشته است).

فروش جایگاه تبلیغات به طور مستقیم

ناشرانی که هنوز درحال رشد و پیشرفت هستند یا نمی خواهند از یک شبکه تبلیغاتی استفاده کنند ،می توانند جایگاه تبلیغات وب سایت شان را به طور مستقیم به برندها بفروشند.

چطور جایگاه تبلیغات را به طور مستقیم به تبلیغ کنندگان بفروشید

برای فروش مستقیم جایگاه تبلیغات به تبلیغ کنندگان، ناشران باید برندهایی را پیداکنند که مایلند در حوزه ی کاری شان با آن ها همکاری کنند. آن ها می توانند در وبلاگ های مشابه در حوزه ی خود تحقیق کنند تا ببینند چه شرکت هایی تبلیغات وب سایت را خریداری می کنند. آن ها همچنین می توانند تماس های بازاریابی بگیرند و کمپین های ایمیلی برقرار کنند تا خودشان را معرفی کنند و یک پیشنهاد ارائه دهند.

تبلیغ کنندگان چه چیزی از سایت تان به دست می آورند؟

ناشران همچنین می توانند از طریق نشان دادن محصولات خاصی در پست های ارگانیک، لینک کردن به وب سایت خودِ برند، و ارتباط با نمایندگان برند در لینکدین، تبلیغ کنندگان را به سمت وب سایت خودشان سوق دهند.

وقتی تبلیغ کنندگان تبلیغات شان را می فروشند انتظار دیدن چه چیزی را دارند؟

ناشران با ارائه ی یک کیت رسانه ای به تبلیغ کنندگان شانس موفقیت شان را افزایش می دهند. این کیت باید شامل آنالیزگرهای سایت، مانند بازدیدهای صفحه و نرخ پریدن کاربر؛ پرسونای(شخصیت) مخاطب؛ دسترسی اجتماعی؛ نرخ مشخص برای انواع تبلیغات مختلف؛ و حتی نمونه هایی از تبلیغات باشد، تا برندها بتوانند ببینند محتوای آن ها چطور در سایت تان جای می گیرد.

می توانید از کیت رسانه ی دیجیتال این صفحه ی سایت Fast Company  برای الهام گرفتن استفاده کنید:

بازاریابی همکاری در فروش

با بازاریابی همکاری در فروش ، ناشران به ازای دریافت حق کمیسیون محصولات را در وب سایت هایشان تبلیغ می کنند. این یک استراتژی تبلیغات رایج برای اینفلوئنسرها و بلاگرهاست.

برای مثال، TechStyle Fashion Group ، صاحب وبلاگ های مد و برندهای خرده فروشی JustFab و Fabletics ، شبکه همکاری در فروش خودش را راه اندازی کرده و به ناشران پیشنهادی ارائه کرده که به ازای هر مشتری احتمالی جدیدی که اضافه می کنند بیش از 2دلار پرداخت می کند:

بازاریابی همکاری در فروش چطور کار می کند؟

ناشران می توانند به عنوان شرکت های همکار از طریق طیف وسیعی از فرمت ها مانند پست های اسپانسری وبلاگ، ویدیوها و نمایش آگهی به کار تبلیغات بپردازند.

تبلیغات معمولا همراه با یک لینک و شاید یک کد تبلیغی هستند که خوانندگان را دعوت می کنند تا روی محصول برند کلیک کنند.

اگر خوانندگان با آگهی سرگرم شوند یا محصول را بخرند، ناشر درصدی از فروش را دریافت می کند.

نتیجه گیری

ناشران با فروش تبلیغات در وب سایت هایشان فرصت ارزشمندی برای تولید سرمایه و کسب درآمد غیرفعال با استفاده از مخاطبان شان را دارند.

آن ها می توانند این کار را از طریق ثبت نام در شبکه های تبلیغاتی ، فروش مستقیم تبلیغات به برندها، تبدیل شدن به بازاریاب های همکار در فروش، و راه اندازی شراکت تبلیغات نیتیو انجام دهند.

هر استراتژی که انتخاب می کنید، حتما محتوای باکیفیت بالا،طراحی کاربردی،و تعامل چشمگیر مخاطب ارائه دهید.

کاری کنید که تبلیغ کنندگان انتخاب دیگری جز پیوستن به تیم شما و اقدام به خرید جایگاه تبلیغات‌تان نداشته باشند.

من رسانا ، کارشناس تولید محتوا در می چند هستم. از ابتدای همکاریم با می چند تصمیم داشتم که کار های متفاوتی رو رقم بزنم و امیدوارم من رو با فعالیت ها و مقالاتم دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =