تاثیر تولید محتوای مناسب بر پیج‌های روانشناسی کودک

تولید محتوا برای کودکان کاری دشوار و حساس است. هنگامی که صحبت از ایجاد محتوای دیجیتال برای کودکان می‌شود، باید به تمام ابعاد دقت کافی داشت تا بتوان محتوایی قابل فهم، جذاب و تاثیرگذار برای آن‌ها تهیه کرد. روانشناسی کودک یکی دیگر از زمینه‌های بسیار مهمِ کسب و کار در حوزه‌ی کودکان بوده که نیازمند تولید محتوای غنی و کارساز است. ما در این مقاله، به بررسی روش‌های رونق‌دهی به پیج‌های روانشناسی کودک می‌پردازیم؛ چرا که این روزها، پیج روانشناسی کودک از حیاتی‌ترین و کاربردی‌ترین فضاهای یادگیریِ فرزندپروری برای والدین است.

پاسخ به پرسش‌های پرتکرار والدین در پیج روانشناسی کودک

در حوزه‌ی روانشناسی کودک، مسائل تکرارشونده‌ای وجود دارند که تقریباً تمام والدین با آن‌ها مواجه می‌شوند؛ مسائلی از قبیل گرفتن کودکان از شیر، وابستگی غیر قابل کنترل کودک به مادر، عدم سازگاری کودک با همسالانش و…

پرداختن به این مسائل در وهله‌ اول، از پیج روانشناسی کودک یک آرشیو جامع و کامل از تحلیل‌های درست، پیشنهادات کاربردی و راه‌ حل‌های به‌درد بخور می‌سازد، که به راحتی می‌توان مطالب سودمندی را در آن پیدا کرد. و از آن‌جایی که والدین زیادی در مورد نحوه برخورد با موقعیت‌های مختلف از روانشناسان کودک سوال می‌پرسند، پیجی که بتواند پاسخگوی تمام پرسش‌هایشان باشد، آن‌ها را بیشتر به خود جذب کرده و همین مسئله، باعث رونق کار آن پیج می‌شود.

استفاده از موسیقی مخصوص کودکان

موسیقی‌هایی که به طور خاص برای کودکان ساخته می‌شوند، طوری آهنگ‌سازی شده‌اند که به راحتی می‌توانند کودکان را شیفته‌خود کنند. هم‌خوانی کردن کودک با آن موسیقی می‌تواند تاثیری چندین برابر از هدف محتوا بر ذهن کودک داشته باشد. همچنین ترانه اکثر این آهنگ‌ها، داستانی را از کودکان نقل می‌کنند و نکته‌ای آموزنده در بر دارند. روانشناسان کودک می‌توانند از این آهنگ‌ها در تولید محتواهای ویدیویی پیج‌های خود استفاده کنند تا مطالبی را به کودکان آموزش دهد. این روش علاوه بر افزایش توانایی درک موقعیت در کودکان، می‌تواند یادگیری را برای آن‌ها تبدیل به تفریح کند.

دقت در انتخاب رنگ متن‌ها در پیج روانشناسی کودک

انتخاب رنگ متن‌ها و یا پس‌زمینه عکس‌هایی که در پیج روانشناسی کودک پست می‌شوند، نیازمند توجه بیشتری از جانب صاحبان پیج است. روان‌شناسی رنگ‌ها امری بسیار مهم است که آشنا بودن با آن می‌تواند ارتباط روانی بین محتوا و مخاطب را حفط و مستحکم سازد. رنگ‌ها می‌توانند احساسات مختلف را در مخاطب برانگیخته کنند و اگر رنگ هر عکس با توجه به محتوای آن انتخاب شود، ذهن مخاطب را به سمت مضمون پست سوق می‌دهد. رنگ مناسب می‌تواند توجه بیشتری از جانب مخاطب دریافت کرده و هم‌زمان با افزایش تمرکز او حین خواندن مطالب، به درک بهتر آن‌ها کمک کند.

استفاده از انیمیشن

محتوای ویدیویی در هر سنی، خیلی بهتر از عکس‌ها و یا محتوای متنی توجه مخاطب را جلب کرده و مسائل را برای او عمیق‌تر جا می‌اندازد. چرا که کاربران بیش‌تر دوست دارند به شکلی مفهومی یک محتوا را متوجه شوند و این روش را به خواندن یک متن درون اسلاید‌ها ترجیح می‌دهند. ترکیب تصاویر متحرک با صدا و جلوه‌های ویژه، اثر بخشی زیادتر و بهتری روی مغز انسان دارد. علاوه بر این، در محتوای ویدیویی نسبت به محتوای متنی یا عکس‌ها، فرصت بیشتری برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات با کاربران وجود دارد.

از طرفی، انیمیشن‌ها به خاطر جلوه‌های بصری و ظاهر جذاب و گیرای کاراکترها، از موثرترین انواع محتواهای ویدیویی هستند. چرا که موسیقی متن، طراحی صحنه‌ها و چهره کاراکترهای یک انیمیشن کوتاه می‌تواند پیام‌های روانشناختی زیادی داشته باشد و ناخودآگاه منجر به درک بهتر و اثرگذاری بیشتر در ذهن مخاطب شود.

در تدبیر برخی از مسائلی که والدین در پرورش فرزندان خود با آن‌ها مواجه می‌شوند، نشان دادن انیمیشنی در مورد آن موضوع به کودکان، می‌تواند کمک شایانی در حل مشکلات و آگاه سازی کودک نسبت به برخی جریانات داشته باشد. در نتیجه برای آموزش مسائلی مثل بلوغ جنسی، تنها خوابیدن و چالش‌هایی مثل آگاه کردن کودکانی که به سرپرست گرفته شده‌اند، ساخت و استفاده از انیمیشن‌ها بسیار کمک‌کننده است.

استفاده از ویدیوهای کودکان در پیج روانشناسی کودک

در ادامه‌ی مبحث محتوای ویدیویی، لازم است روش شایان توجه دیگری را برای افزایش مخاطبان پیج‌های روانشناسی کودک و نوجوان معرفی کنیم. روان‌شناسان کودک می‌توانند برای اثربخشی هر چه بیشتر محتواها روی شخص کودک، ویدیویی از مصاحبه با کودکان درباره موضوع مورد بحث تهیه کنند. به عنوان مثال، اگر کودک شخصی همسن و سال خود را در حال صحبت در مورد استقلالش در غذا خوردن ببیند، ناخودآگاه تصمیم می‌گیرد تا تمام تلاش خود را روی یادگیری تنها غذا خوردن بگذارد، سعی می‌کند مستقل رفتار کرده و بعد از مدتی کوتاه، به این‌که خودش غذایش را بخورد و از والدینش کمک نگیرد عادت می‌کند.

معرفی کتاب در پیج روانشناسی کودک

کتاب خواندن مزایای بسیار زیادی از جمله تقویت ذهن، شکل‌گیری درست طرز تفکر و افزایش تمرکز دارد. یکی از کارهای واجب در روانشناسی کودک و نوجوان، تشویق کودکان و والدین آن‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی است. اشاره به بخش‌های مهم و قابل توجه کتاب‌های روانشناسی بزرگسال، روانشناسی کودک و نوجوان و کتاب‌های کودک در محتواهای متنی پیج روانشناسی کودک، والدین را به خواندن آن کتاب‌ها تشویق کرده و در صورت موثر واقع شدن مطالب داخل کتاب، اعتماد آن‌ها را نسبت به صاحبان پیج افزایش می‌دهد.

همچنین صاحبان پیج‌ روانشناسی کودک و نوجوان می‌توانند کتاب داستان‌هایی که مضمون آن‌ها با موضوع قابل بررسی پست تناسب دارد را به والدین و فرزندانشان معرفی کنند؛ چرا که خواندن و یا گوش دادن کتاب قصه برای کودکان و نوجوانان، علاوه بر این‌که مستقیماً روی خلاقیت و طرز تفکر آن‌ها تاثیر می‌گذارد، می‌تواند راهی غیر مستقیم برای آموزش باشد. شنیدن مسئله‌ای که کودک و والدین درگیر آن هستند در قالب داستان، مباحث را برای کودک بهتر روشن می‌کند و اگر در آخر داستان، شخصیت اصلی موفق به انتخاب راه درست و حل مسئله شود، کودک یاد می‌گیرد تا مثل او رفتار کند.

نتیجه‌گیری

دقت در محتواهای تولیدی در هر کسب و کاری، مطمئناً باعث رونق آن کار و افزایش فروش محصولات مربوط به آن می‌شود. کسب و کارهایی مانند روانشناسی کودک و نوجوان هم از حساسیت بسیار زیادی برخوردار بوده و حائز توجه بی‌نهایت است، پس دقت در تولید محتواهای مربوط به آن از واجبات می‌باشد.

آیا بالای صفحه سایت اهمیت زیادی دارد؟

 

Rate this post

وقتی خوشحالی بنویس. وقتی ناراحتی بیشتر بنویس! کلمات وقتی روی کاغذ میاریمشون، قدرت می‌گیرند و وقتی خونده می‌شن قادرند جادو کنند! در می‌چند می‌نویسم برای شما! همراه من باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =