بازاریابی کسب و کار به معلولین

چگونه کسب و کار اینترنتی خود را به افراد دارای ناتوانی های خاص معرفی کنیم؟

امروزه اینترنت به معلولین کمک کرده است که راحت‌تر به دنیای بیرون دسترسی پیدا کنند. از این جهت، معرفی و تبلیغ کسب و کارتان به آنها در اینترنت، برند شما را انعطاف‌پذیر و قابل دسترس نشان می‌دهد. در این مقاله نکاتی را در ارتباط با چگونگی تبلیغ برای افراد ناتوان مورد بررسی قرار می‌دهیم.

چگونه کسب و کارمان را به معلولین معرفی کنیم

در این مقاله به مواردی اشاره کردیم که به کسب و کارتان و معرفی آن به معلولین کمک خواهد کرد.

باز طراحی وب سایت

۱ – وب سایت خود را دوباره طراحی کنید از طریق جستجو در سایت کنسرسیوم جهانی وب (W3C) وب سایتی قابل دسترس برای افراد معلول ایجاد کنید.

به طور مثال در کد‌های html وب خود از ویژگی افزودن متن متناوب استفاده کنید به گونه‌ای که برای مخاطبان نابینا، عکسی که در وب گذاشتید را توضیح دهد یا از زیرنویس برای افراد دارای مشکل شنوایی استفاده کنید.

استفاده از ابزار ها

۲ – از ابزارهای نظرسنجی استفاده کنید و از افراد معلول بخواهید که وب سایت جدیدتان را بررسی کنند و نظرات خود را برای بهبود سیستم شما ارائه کنند. همچنین می‌توانید بازخورد افراد معلولی که قبلا از وب سایت شما استفاده کرده‌اند را مورد بررسی قرار دهید و ببینید چه چیزهایی را باید تغییر دهید. اگر وب سایتتان یک وب سایت بین المللی است، یکی از این ابزارهای نظرسنجی A-Checker است که میزان دسترسی وب سایت را به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی بررسی می‌کند.

بررسی آمار

۳ – در صورت امکان آمار و اطلاعاتی از معلولین پیدا کنید و سعی کنید از این اطلاعات برای پیدا کردن بازار هدف خود استفاده کنید، به طور مثال سازمان Open Doors آمار و تجارب افراد معلولی را که مسافرت می‌کنند، ارائه کرده است.

کمک گرفتن از معلولین

۴ – آیا افراد دارای معلولیت از تیم بازاریابی شرکت شما حمایت می‌کنند؟ از آنها بخواهید تا در پروژه‌های تبلیغاتی مشارکت کنند یا نظر آنها را در مورد چگونگی جذب افراد معلول بپرسید.

استخدام معلولین

۵ – بازیگران یا کارکنانی با معلولیت خاص برای تبلیغات خود، چه در تلویزیون، رادیو، ویدئو و یا صوت آنلاین استخدام کنید.

تبلیغات در محل های مخصوص آن ها

۶ – تبلیغاتی از کسب و کار آنلاین خود در مجلات و نشریاتی که مخصوص افراد ناتوان هستند، قرار دهید. به طور مثال Able-ezine  و New Mobility نمونه‌هایی از این نشریات هستند.

حمایت از آن ها

۷ – آیا کسب و کار شما از افراد معلول حمایت می‌کند؟ با هماهنگ کردن اهداف و وظایف شرکت خود در راستای حمایت از معلولین نشان دهید که شما متعهد به کمک‌کردن به این بخش از جامعه هستید.

کمک و تشویق آن ها

۸ – به طور منظم به یک سازمان ملی و یا محلی حمایت از معلولین کمک کرده و کارکنان خود را نیز به این کار تشویق کنید، همچنین می‌توانید بخشی از سود حاصله خود را به این سازمان‌ها اهدا کنید، این سازمان‌ها در صورتی که حسن نیت شما را تشخیص دهند به شما در تبلیغ کسب‌‌‌ و کارتان کمک خواهند کرد.

 

نتیجه گیری

بخش مهمی از هر جامعه‌ را افراد معلول یا ناتوان آن جامعه تشکیل می‌دهند که متاسفانه کمتر به آنها توجه می‌شود. با تبلیغات درست نه تنها مشتریانتان گسترش میابند بلکه این افراد را نیز در کسب و کارتان مشارکت می‌دهید. یکی از کارهایی که می‌چند برای جذب این طیف از بازار هدف انجام می‌دهد، تولید محتوا هایی است که تمام اقشار جامعه می‌توانند از آنها استفاده کنند. در صورت علاقه به همکاری با ما می‌توانید نمونه کار های می چند را ببینید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =