5 روش برای جذب مشتریان زن

راه هایی برای جذب مشتریان خانم

حضور زنان در تمامی زمینه‌ها روز به روز درحال افزایش است و علاوه بر محل کار، آن‌ها تصمیم ۷۰ الی ۸۰ درصد خریدهای خانه را نیز می‌گیرند. همچنین خانم‌ها در میزان خرید اثری چندگانه دارند چرا که با معرفی محصولات مناسب به دیگر دوستان خود، میزان فروش محصول را چندین برابر می‌کنند. بر اساس تحقیق صورت گرفته در سال ۲۰۰۹ در دانشگاه هاروارد، قدرت خرید سالانه‌ی زنان حدود ۲۸ تریلیون دلار تخمین زده شده‌است که البته مقدار واقعی می‌تواند از این هم بیشتر باشد.

جذب مشتریان زن

به عنوان یک صاحب کار، شما حتما باید به دنبال جذب این دسته از خریداران به سمت محصول خود باشید و بهتر است بدانید که در صورت شکست در جلب توجه خانم‌ها، محصول و بیزینس شما محکوم به شکست است. به همین دلیل در این مطلب به بررسی چند مورد از روش‌های کاربردی در جذب زنان به محصولات می‌پردازیم.

جلب احساسات در بانوان

جلب احساسات در بانوان

جلب احساسات زنان

خرید محصولات برندهایی که مدت‌هاست مشتریشان هستیم، در اصل یک خرید احساسی است و این اعتماد به برند یکی از اصلی‌ترین نکات جلب توجه زنان است؛ چرا که در صورت اطمینان از کیفیت یک محصول، آن را به دوستان خود نیز معرفی خواهند کرد.

ناتالی کامینسکی، بنیان‌گذار سایت goBaby.co که به اجاره‌ی ابزار سفر راحت با کودکان می‌پردازد، در راستای اهمیت جذب اعتماد مادران می‌گوید:

تمرکز بر روی احساسات نقشی کلیدی در ارتباط با مشتریان زن دارد. زنان معمولا ارتباط طولانی‌تری با محصولات برقرار می‌کنند و در صورت ارتباط محصول با فرزندانشان، این مورد به بالاترین حد اهمیت خود می‌رسد.

یک مورد دیگر در جذب اعتماد مشتریان، القای حس امنیت است.

ما سعی می‌کنیم که علاوه بر شامل شدن حس خوب و شادی، به القای عشق و امنیت هم بپردازیم؛ از همین رو شعار ما «امن.تمیز.دوست‌داشتنی» است.

دیگر نتیجه‌ی جذب اعتماد مشتری، تثبیت جایگاه خود به عنوان یک فرد حرفه‌ای است. مکسیم تاچمن، بنیان‌گذار سایت Caribu.co ، که بر روی برقراری تماس ویدیویی با فرزندان خود تمرکز دارد، در رابطه با ارتباط با زنان می‌گوید:

ما به هدف قرار دادن مجله‌ها و اینفلونسرهای مورد علاقه‌ی زنان پرداخته‌ایم؛ چرا که مادران معمولا به دیگر مادران بیشتر اعتماد دارند. همچنین اخیرا سیستمی جهت تشویق مادران به تبلیغ اپلیکیشن خود ساخته‌ایم به آن ها بابت این کار جوایزی اهدا می‌کنیم.

طنز فکر شده

طنز فکر شده

طنز فکرشده

حتما شما هم تبلیغات حاوی طنز و شوخی‌های جالب دیده‌اید؛ هدف این طنازی‌ها، جلب توجه مشتریان به محصول است. همچنین استفاده از طنز در تبلیغ می‌تواند منجر به صحبت کاربران درباره‌ی آن شود و به این ترتیب اسم محصول به مشتریان بیشتری برسد.

جولیا رز، از طنزی مناسب برای صحبت در رابطه با موضوعات مربوط به بانوان استفاده کرده و توانسته است این مسئله‌ی نه چندان آسان را به خوبی میان کاربران خود مطرح کند. برای مثال می‌توان به هشتگ شرکت اشاره کرد که تحت عنوان #freetheV خود را در میان کاربران جا انداخته‌است. وی در رابطه با شرکت و محصول خود می‌گوید:

ما می‌دانیم که برای ارائه‌ی محصول خود باید صحبت درباره‌ی این موضوع را برای زنان و مردان آسان کنیم و از همین رو، استفاده از طنز مناسب را روشی مهم و کاربردی می‌دانیم. استفاده از شوخی‌های مناسب در تبلیغ منجر می‌شود که کاربران بدانند که در این راه تنها نیستند و افراد دیگری نیز با همین مشکل سر و کله می‌زنند.

قدرت خرید

قدرت خرید

قدرت خرید

نظر زنان در خرید تقریبا تمامی محصولات مهم است و بر اساس آماری که اخیرا منتشر شده‌است، بیش از ۵۰ درصد محصولات مورد علاقه‌ی مردان هم توسط خانم‌ها خریده می‌شود. تاچمن در همین راستا اضافه کرده‌است که:

در صورت عدم تمرکز بر روی مشتریان زن، محصول شما شکست خواهد خورد. برای مثال حتی در حالت فروش تیغ مخصوص بدن مردان، باز هم بخش بزرگی از خریداران شما را زنان تشکیل می‌دهند و بنابراین برای فروش محصول، باید در تیم خود از نظر خانم‌ها هم استفاده کنید تا بتوانید محصول خود را به آن‌ها عرضه کنید.

ارتباط با مشتریان

ارتباط با مشتریان

ارتباط با مشتریان

امروزه ارتباط با مشتریان از طریق تبلیغ یا فضای مجازی امری متداول است؛ اما هیچ‌چیز به اندازه‌ی ساخت جامعه‌ای مخصوص مشتریان محصول تاثیرگذار نیست. رز نیز به همین دلیل به برگزاری همایش‌هایی متمرکز بر سلامت زنان پرداخته‌است:

سعی کنید که از طریق ملاقات‌، همایش و دیگر راه‌های ارتباطی به صورت حضوری  با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. زنان مشتریانی باهوش هستند و به ارتباط شخصی و رو در رو به خوبی پاسخ می‌دهند.

استفاده از نظرات دیگران

استفاده از نظرات دیگران

استفاده از نظرات دیگران

زن بودن به معنای دانستن همه‌چیز در مورد جذب مشتریان هم‌جنس نیست و باید در استراتژی شرکت خود از نظرات افراد حرفه‌ای بهره‌مند شوید. امروزه همه‌ی افراد صاحب مشاغل به اتفاق معتقد به اهمیت استفاده از آنالیزورهای کاربلد هستند و داشتن مجموعه‌ای از افراد صاحب‌نظر را امری کلیدی در موفقیت هر برند می‌دانند. تاچمن در این رابطه گفت:

هیچ‌وقت نباید خود را همه‌کاره و بی‌نیاز به مشورت بدانید و باید قبول کنید که هیچ‌کس در همه‌چیز بهترین نیست. داشتن افراد کاربلد در گروه می‌تواند نقاط ضعف را برطرف کرده و به شما نگاهی جامع از بازار تحت نظرتان بدهد. این دسته از افراد می‌توانند علاوه بر شرکت، به خود شما هم کمک کرده و طرز فکر و نگاهتان به بیزینس خود را بهبود بخشند.

استفاده از نظرات افراد حرفه‌ای می‌تواند در ساخت محصول مناسب بسیار کلیدی باشد و منجر به شروع مناسب و درنتیجه موفقیت یک استارت‌آپ شود. کامینسکی در این زمینه اضافه کرد:

بسیاری از مشکلات استارت‌آپ‌ها مشترک است و پیش‌بینی این مشکلات و آمادگی برای جلوگیری یا رفع آن‌ها می‌تواند استارت آپ شما را در جایگاهی بسیار مساعد قرار دهد. افراد حرفه‌ای با این مشکلات آشنایی کامل دارند و می‌توانند در آشنایی، پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برای رویارویی با آن‌ها به شما کمک کنند.

نکات پراکنده

در نهایت بد نیست به ذکر چند نکته‌ی دیگر که در موارد بالا جای نگرفتند بپردازیم:

  • رز: زنان در تشخیص دروغ بی‌نظیرند و بهتر است به بیان حقایق بپردازید.
  • کامینسکی: در جریان قرار دادن افراد در میزان پیشرفت محصول در تمامی مراحل کار امری کلیدی و حیاتی است.
  • رز: آشنایی با محصول و نیز خرید آن باید به ساده‌ترین شکل امکان‌پذیر باشد.
  • تاچمن: امروزه بسیاری از افراد زنان را از حضور در استارت‌آپ‌ها دلسرد می‌کنند. به جای توجه به این نظرات، بر روی افراد و شرکت‌هایی که این مورد را یک نقطه قوت می‌دانند تمرکز کنید و به نظرات عقب‌افتاده‌ی دسته‌ی اول کوچکترین اهمیتی ندهید.

نتیجه‌گیری

بانوان جامعه بسیار مهمی در افزایش فروش محصولاتمان هستند. در این مقاله که متشکل از صحبت‌های سه کار آفرین موفق در حوزه‌های مختلف است را بررسی کردیم تا با ۵ روش بسیار مهم در جلب نظر مشتریان زن را یاد بگیریم.

اگر نکته‌ای در این رابطه می‌دانید یا سوالی داشتید می‌توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : Tech.co

5/5 - (3 امتیاز)

امیر دانشجوی پزشکی دانشگاه گیلان - در اوقات فراغت برای می‌چند مقاله می‌نویسد. امیر از سری علاقمندان به شاخه‌های متفاوت هستش. زمانی که با امیر آشنا شدیم درحال ترجمه کمیک‌هایی برای یک وب سایت ایرانی بود. خلاقیت بالایی داره، ازش شنیدیم که یک زمانی هم بازی‌سازی می‌کرده. پزشک نویسنده کمیک‌باز بازی‌ساز ... چه شود... (تحریریه می چند)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهار =